Navigācijas ceļš

Izaugsme un nodarbinātība — ES samita darba kārtības galvenie jautājumi - 18/03/2013

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu © ES

ES līderi apsprieda turpmākos pasākumus, kas ļautu stimulēt ekonomiku, radīt darbvietas un palīdzēt jauniešiem, kas nevar atrast darbu.

Priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu norādīja, ka ir jāpieņem vairāk tādu pasākumu, kas sekmētu izaugsmi, ražīgumu un nodarbinātību.

Īpaši pasākumi ir jāveic, lai palīdzētu jauniešiem, kuri nevar atrast darbu, viņš paziņoja. No 2012. gada janvāra Komisija, piemēram, palielina reģionālo finansējumu astoņām valstīm, kur jauniešu bezdarbs ir visaugstākais.

Patlaban ir atvēlēti apmēram 16 miljardi eiro, un tiek sagaidīti cerīgi rezultāti English — šī ieguldījuma priekšrocības varētu izmantot aptuveni 780 000 jauno cilvēku un 55 000 mazo uzņēmumu.

Darbs un mācības jauniešiem

Lai palielinātu jauniešu nodarbinātību, ir vajadzīgi pastāvīgi pūliņi. Komisija ierosina specifiskus pasākumus DeutschEnglishfrançais — darba un mācību garantiju DeutschEnglishfrançais jauniešiem vecumā līdz 25 gadiem.

Pateicoties tai, jaunieši četru mēnešu laikā pēc mācību iestādes pabeigšanas vai nonākšanas bezdarbnieka kārtā saņems darba, mācekļa vietas vai prakses piedāvājumu vai arī viņiem piedāvās iespēju turpināt mācības.

ES līderiem un Eiropas Parlamentam pēc iespējas drīzāk būtu jāpieņem priekšlikumi, lai Komisija, kā plānots, varētu ķerties pie 2014.–2020. gada programmas īstenošanas, kurai atvēlēts 6 miljardu eiro liels budžets.

ES līderi apsprieda arī pasākumus, kas ļautu parūpēties par to, lai netrūktu cilvēku ar ekonomikai nepieciešamajām prasmēm. Darba iespējas ir, un jaunieši ir jāapmāca šo iespēju izmantošanā.

Piemēram, digitālās tehnoloģijas nozarē ir grūtības atrast piemērotus darbiniekus brīvajām darba vietām, un tiek lēsts, ka līdz 2015. gadam būs vajadzīgi vēl 900 000 darbinieku. Līdz ar to Komisija ir sākusi prasmju programmu English , lai saskaņotu uzņēmumu, apvienību un ES valstu pūliņus un novērstu šo speciālistu nepietiekamību.

Starptautiskās diskusijas

Komisija, kas ir G8 English valstu sanāksmes dalībniece, aicināja rīkoties saskaņoti, lai panāktu ārvalstu valdībām veikto maksājumu caurskatāmību, novērstu nodokļu apiešanu un uzlabotu globālo tirdzniecību.

Priekšsēdētājs Ž.M.Barrozu aicināja līderus vienoties par Komisijas priekšlikumiem nostiprināt ES noteikumus par ārvalstu valdībām veiktu maksājumu (nodokļu, autoratlīdzību, procentatskaitījumu un piemaksu) paziņošanu. Viņi ir arī aicināti tūlīt īstenot divus Komisijas ieteikumus par nodokļu apiešanu.

Priekšsēdētājs Ž.M.Barrozu kopā ar citiem komisāriem 21. un 22. martā Maskavā tiksies ar Krievijas valdību DeutschEnglishfrançais , lai citu jautājumu vidū apspriestu arī tirdzniecības sadarbību.

Vēl par ES marta samitu DeutschEnglishfrançaisportuguês

Priekšsēdētājs Ž.M.Barrozu runa Eiropadomē

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites