Naršymo kelias

Svarbiausi darbotvarkės klausimai – ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas - 18/03/2013

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso © ES

ES vadovai aptarė tolesnes ekonomikos augimo skatinimo, darbo vietų kūrimo ir pagalbos jauniems bedarbiams priemones.

EK Pirmininkas José Manuelis Barroso paragino imtis daugiau ekonomikos augimo, produktyvumo ir užimtumo skatinimo priemonių.

Jo teigimu, reikia imtis konkrečių priemonių padėti jauniems bedarbiams. Nuo 2012 m. sausio mėn. Europos Komisija spartina ES regioninio finansavimo lėšų skyrimą aštuonioms ES šalims, kuriose jaunimo nedarbas didžiausias.

Kol kas skirta apie 16 mlrd. eurų ir rezultatai English greičiausiai nenuvils – šiomis lėšomis galės pasinaudoti 780 000 jaunuolių ir 55 000 mažųjų įmonių.

Jaunimo darbo ir mokymosi galimybės

Siekiant, kad įsidarbintų kuo daugiau jaunimo, reikia nuolatinių pastangų. Komisija siūlo visiems gyventojams iki 25 metų skirtas konkrečias priemones DeutschEnglishfrançaisdarbo vietų ir mokymo garantijas.

Jomis būtų užtikrinta, kad jaunimui per 4 mėnesius nuo formaliojo švietimo programos baigimo arba tapimo bedarbiu būtų pasiūlyta gero darbo, tolesnio mokymosi, profesinio tobulinimosi arba stažuotės galimybių.

ES valstybės narės ir Europos Parlamentas turėtų kuo greičiau priimti šias siūlomas priemones, kad Komisija galėtų pradėti vykdyti programą pagal 2014–2020 m. planą (numatytas biudžetas – 6 mlrd. eurų).

ES vadovai taip pat aptarė priemones, kuriomis europiečiai būtų skatinami įgyti rinkoje paklausią kvalifikaciją. Darbo vietų yra ir jaunuoliai turėtų būti parengti jas užimti.

Pavyzdžiui, darbuotojų stinga skaitmeninių technologijų sektoriuje – iki 2015 m. reikės 900 000 naujų darbuotojų. Atsižvelgdama į tai Komisija pradėjo vykdyti gebėjimų programą English , kad koordinuotų įmonių, asociacijų ir ES šalių veiksmus, kuriais stengiamasi šią problemą spręsti.

Tarptautinės diskusijos

Komisija, kuri dalyvauja G8 English šalių susitikime, paragino imtis suderintų veiksmų, kad mokėjimai užsienio vyriausybėms taptų skaidrūs, būtų užkirstas kelias mokesčių slėpimui ir pagerinta pasaulinė prekyba.

Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso paragino vadovus susitarti dėl Komisijos pasiūlymų sugriežtinti ES mokėjimų (mokesčių, honorarų ir premijų) užsienio šalių vyriausybėms atskaitomybės taisykles. Jos taip pat turėtų greitai įgyvendinti dvi Komisijos rekomendacijas dėl kovos su mokesčių slėpimu ir vengimu.

EK Pirmininkas J. M. Barroso ir kiti Komisijos nariai kovo mėn. 21–22 dienomis Maskvoje susitiks su Rusijos vyriausybės atstovais DeutschEnglishfrançais , kad aptartų didesnio bendradarbiavimo prekybos srityje ir kitus klausimus.

Daugiau apie kovo mėn. ES vadovų aukščiausiojo lygio susitikimą DeutschEnglishfrançaisportuguês

Europos Komisijos Pirmininko J. M. Barroso pranešimas Europos Vadovų Tarybai

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos