Naršymo kelias

Susitarimas dėl ES daugiamečio biudžeto (2014–2020 m.) - 11/02/2013

Pastatas „Justus Lipsius“ Briuselyje (Belgija), kuriame vyksta ES vadovų aukščiausiojo lygio susitikimai © ES

Nešališkai vertinant valstybių ir vyriausybių vadovų susitarimą reikėtų pripažinti, kad jis nėra nepriekaištingas, bet vis dėlto tai pagrindas deryboms su Europos Parlamentu.

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso pabrėžė, kad kuo didesnis lankstumas yra viena iš esminių sąlygų, kad šis susitarimas būtų veiksmingas. Dėl tokio lankstumo bus galima prisitaikyti prie pokyčių ar tam tikrų įvykių, pavyzdžiui, perkeliant išlaidas iš vienų metų į kitus.

Pasak Europos Komisijos pirmininko, nežiūrint į tai, kad sumos, dėl kurių susitarė valstybių ir vyriausybių vadovai, yra mažesnės nei pageidautų Komisija, „dėl šįvakar pasiekto susitarimo vis tiek gali būti sukurta daugiau darbo vietų ir padidėti ekonomikos augimas.“

Komisijos pirmininkas akcentavo kelis teigiamus naujojo daugiamečio biudžeto elementus:

1. Išsaugota pagrindinė Komisijos pasiūlymo struktūra ir kai kurios novatoriškos priemonės, įskaitant Europos infrastruktūros tinklų priemonę Englishfrançais , pagal kurią numatomos transporto, energetikos ir skaitmeninės darbotvarkės investicijos, todėl ES biudžetu skatinamas konkurencingumas ir ekonomikos augimas, atsižvelgiant į visos Europos interesus.

2. Didesnės nei anksčiau investicijos bus skiriamos Europos programoms, kurios itin svarbios skatinant ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, pvz., mokslinių tyrimų ir inovacijų programai Horizontas 2020 English , studentų mainų ir mokymosi užsienyje programai Erasmus visiems DeutschEnglishfrançais bei COSME mažosioms ir vidutinėms įmonėms DeutschEnglishfrançais .

3. Įtraukta svarbių elementų, skirtų svarbiausioms dabartinėms socialinėms problemoms, pvz., naujoji Jaunimo užimtumo iniciatyva – tai įsipareigojimas ES lygmeniu spręsti pagrindinį šiandienos politikos klausimą – kaip grąžinti jaunimą į darbą. Neatsisakyta ir pagalbos labiausiai nepasiturintiems asmenims Europoje programos Englishfrançais bei Europos įsipareigojimų teikti vystymosi ir humanitarinę pagalbą.

Dėl dar vieno Europos Vadovų Tarybos dienotvarkės punkto – prekybos – Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso pasidžiaugė, kad Vadovų Taryba paskelbė išvadas, kuriomis pritariama plataus užmojo Europos Komisijos prekybos darbotvarkei. „Turime toliau dirbti laisvos prekybos susitarimų klausimais, nes dėl geresnių galimybių patekti į rinkas BVP turėtų išaugti ne mažiau kaip 2 % [...]. Komisija toliau stengsis išnaudoti visą integruotos transatlantinės laisvosios prekybos susitarimo potencialą. Tikiuosi, kad labai netrukus aukšto lygio darbo grupė mums ir Prezidentui Barakui Obamai rekomenduos pradėti derybas dėl transatlantinės prekybos susitarimo.“

Galiausiai Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso dar kartą pakartojo, kad vykdyti ES įsipareigojimus pietinio Viduržemio jūros regiono partnerėms („arabų pavasario“ šalims) tebėra vienas svarbiausių prioritetų. „Priežasčių dalyvauti daugiau nei kada nors anksčiau. Esu patenkintas Europos Vadovų Tarybos parodytu ryžtu toliau remti perėjimą prie demokratijos šiame regione“, – sakė jis.

Visa EK pirmininko kalba Englishfrançais

Kalbos vaizdo įrašas English

Europos Vadovų Tarybos išvados English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos