Navigācijas ceļš

Komisija mudina vienoties par ES budžetu - 07/02/2013

Stabiņos saliktas eiro monētas © iStockphoto

Eiropas valstu un valdību vadītājiem pulcējoties, lai spriestu par ES budžetu, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs uzsver, ka no budžeta jāatbalsta tie, kurus ekonomikas krīze skārusi vissmagāk.

Uzrunādams Eiropas Parlamenta deputātus, Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu 6. februārī minēja gadījumus, kad ES valstis nebija spējušas parūpēties par vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem vai atbalstīt darba ņēmējus, kuru rūpnīca tika pārcelta uz citurieni.

Gatavojoties Eiropas valstu vadītāju sanāksmei, kurā paredzēts izskatīt šo jautājumu, Barrozu mudināja budžetu izmantot, lai novērstu jaunatnes bezdarbu — ES bez darba patlaban ir 5,7 miljoni jauniešu.

Komisijas priekšsēdētājs aicināja valstu vadītājus rast līdzsvaru starp mērķu vērienīgumu un realitāti un apsolīja darīt visu iespējamo, lai saglabātu Komisijas sākotnējā priekšlikumā nospraustos mērķus. Viņš arī ieteica uzskatīt vienošanos par elastīgu, pieļaujot neizlietoto līdzekļu pārdali no gada uz gadu vai no vienas politikas jomas citai.

Barrozu arī ierosināja veikt budžeta starpposma pārskatīšanu, lai vajadzības gadījumā varētu koriģēt līdzekļu piešķīrumu.

Viņš solīja cīnīties par to, lai pietiekamu finansējumu saņemtu svarīgākās ES programmas, kurām lemts Eiropu izvest no pašreizējās ekonomikas krīzes. To vidū ir pētniecības English , digitālo un transporta tīklu Englishfrançais , mazo uzņēmumu konkurētspējas DeutschEnglishfrançais un studentu apmaiņas DeutschEnglishfrançais programmas. Pēc Barrozu sacītā, ES finansējums šajās jomās ļaus Eiropai arī turpmāk būt par vienu no viskonkurētspējīgākajiem reģioniem pasaulē.

Pašlaik daudzi cīnās ar finansiālām problēmām, tāpēc ir svarīgi turpināt iniciatīvas, no kurām atbalsta tos, kam klājas visgrūtāk. Tās ir:

  • Palīdzības programma vistrūcīgākajiem Englishfrançais  — nodrošina pārtiku, apģērbu un citas pamatvajadzības Eiropas nabadzīgākajiem iedzīvotājiem.

ES budžets ir vitāli svarīgs arī cilvēkiem ārpus Eiropas robežām. No tā finansē tik ļoti vajadzīgo palīdzību attīstībai un humāno palīdzību, šādi vairojot arī ES ietekmi cituviet pasaulē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites