Naršymo kelias

Komisija ragina susitarti dėl ES biudžeto - 07/02/2013

Euro monetų krūvelė © iStockphoto

Europos vadovams renkantis atnaujinti derybų dėl ES biudžeto, Europos Komisijos Pirmininkas pabrėžia jo svarbą paremiant skaudžiausiai nukentėjusius nuo ekonomikos krizės.

Vasario 6 d. kreipdamasis į Europos Parlamento narius, Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso paminėjo atvejus, kai ES šalys negali padėti savo darbuotojams, kurių įmonės gamyba perkeliama į kitą valstybę, arba negali pasirūpinti savo skurdžiausiai gyvenančiais piliečiais.

Labai svarbaus Europos vadovų susitikimo dėl biudžeto išvakarėse J. M. Barroso paakstino juos nepraleisti progos panaudoti biudžetą įveikti jaunimo nedarbui – šiuo metu ES yra 5,7 mln. jaunų bedarbių.

J. M. Barroso paragino vadovus rasti tinkamą užmojo ir realių galimybių pusiausvyrą pažadėdamas dėti kuo daugiau pastangų, kad užmojis būtų matyti pradiniame Komisijos pasiūlyme, ir paprašė užtikrinti, kad bet koks susitarimas būtų lankstus. Taip būtų galima nepanaudotas lėšas perkelti iš vienų metų į kitus arba iš vienos politikos srities kitai.

Komisijos Pirmininkas taip pat paragino numatyti biudžeto laikotarpio vidurio peržiūrą, kad būtų galima prireikus koreguoti lėšų paskirstymą.

Jis pažadėjo atkakliai kovoti už deramą pagrindinių ES programų, kurios parengtos siekiant padėti Europai išbristi iš dabartinės ekonomikos krizės, finansavimą. Pagal šias programas finansuojami moksliniai tyrimai English , skaitmeniniai ir transporto tinklai Englishfrançais , konkurencingos mažosios įmonės DeutschEnglishfrançais ir studentų mainai DeutschEnglishfrançais . J. M. Barroso teigimu, ES finansuojant šias sritis Europa galės likti vienu iš konkurencingiausių pasaulio regionų.

Šiais laikais, kai daugelis patiria finansinių sunkumų, taip pat svarbu tęsti iniciatyvas, kuriomis remiami pažeidžiamiausi, tokias kaip:

  • pagalbos labiausiai nepasiturintiems asmenims Englishfrançais programa, pagal kurią skiriama maisto, drabužių ir kitų esminių dalykų sunkiausiai besiverčiantiems Europos gyventojams.

ES biudžetas – taip pat gyvybiškai svarbus ne Europoje gyvenantiems žmonėms. Lėšos skiriamos vertingai vystomajai bei humanitarinei pagalbai, jos lemia ir ES įtaką kitose pasaulio šalyse.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos