Naršymo kelias

Prie vairo stoja Airija - 01/01/2013

Airijos pirmininkavimo ES logotipas

Pirmininkavimą ES iš Kipro perimančios Airijos prioritetai per kitus 6 mėnesius bus ekonomikos stabilumas, augimas ir darbo vietų kūrimas.

Airija prie ES vairo stoja jau septintą kartą. Taip jau sutapo, kad tai yra ir Airijos narystės ES 40-metis.

6 mėnesių pirmininkavimas suteikia Airijai galimybę daugiausiai dėmesio skirti klausimams, kurie, jos nuomone, yra itin svarbūs – šiuo atveju tai ekonomikos stabilumas, jos augimas ir darbo vietų kūrimas.

Darbo vietos ir ekonomikos augimas

Airija skatins įgyvendinti susitarimą dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo – fiskalinio konsolidavimo, skolinimo, nedarbo mažinimo, tarptautinės prekybos ir kitų sričių, kurios galėtų paskatinti ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą, priemonių rinkinį.

Daug dėmesio bus skiriama ir naujoms taisyklėms dėl:

  • profesinių kvalifikacijų pripažinimo kitose ES šalyse;
  • viešųjų pirkimų modernizavimo;
  • aiškesnių į kitą ES šalį komandiruotų darbuotojų teisių.

Kad paskatintų naujoves ir mokslinius tyrimus, Airija stengsis užbaigti derybas dėl kito ES finansavimo laikotarpio – vadinamosios programos „Horizontas 2020“ English . Be to, ji itin skatins nanotechnologijų, fotonikos, pažangiosios gamybos, nuotolinių išteklių paslaugų (angl. „cloud computing“) ir didelės spartos kompiuterijos plėtotę.

Ekonomika

Siekdama atkurti pasitikėjimą Europos ekonomika Airija užtikrins, kad naujoje ES ekonomikos ir biudžeto koordinavimo sistemoje dėmesys būtų sutelktas į esminius klausimus, pvz., darbo užmokesčiui, jo indeksavimui, darbo rinkos reformoms, pensijoms, švietimui ir skurdo mažinimui.

ES biudžetas

ES vadovams lapkritį nepavykus susitarti dėl 2014 – 2020 m. ES biudžeto, naujas Europos Vadovų Tarybos susitikimas įvyks pirmininkaujant Airijai. Kai bus susitarta dėl bendrų sumų, Airija gilinsis į tai, kaip biudžetą paskirstyti politikos sritims.

Airija daugiausiai dėmesio skirs bendrosios žemės ūkio politikos reformai DeutschEnglishfrançais ir žuvininkystės politikai, mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimui, skurdesnių ES regionų finansavimui ir Europos infrastruktūros tinklų priemonei English, dėl kurios, gerinant Europos infrastruktūrą, bus skatinamas ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas.

Be ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo skatinimo iniciatyvų, Airija taip pat daug dėmesio skirs aplinkos, transporto, naujų į ES stojančių šalių, teisingumo ir paramos vystymuisi klausimams.

Liepos 1 d. ES vairą Airija perduos Lietuvai, kuri pirmininkaus iki 2013 m. pabaigos.

Daugiau apie Airijos pirmininkavimą ES English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos