Navigācijas ceļš

Nobela Miera prēmiju saņem... eiropieši! - 07/12/2012

2012. gada balvu pasniegs Oslo 10. decembrī, izsakot atzinību par ES darbu, kas ieguldīts, lai veicinātu stabilitāti un izlīgumu Eiropā.

Šo balvu 500 miljonu Eiropas Savienības iedzīvotāju vārdā saņems ES Padomes priekšsēdētājs Hermanis Van Rompejs, Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs.

Ar viņiem kopā būs jaunieši, kas uzvarēja interneta zīmējumu un rakstu darbu konkursā English par to, ko miers Eiropā nozīmē jauniem cilvēkiem. Tie ir Ana Visente (12) no Spānijas, Elena Garbuio (16) no Itālijas, Ilona Zelkovska (21) no Polijas un Larkins Zahra (23) no Maltas.

Nobela prēmijas komiteja apliecināja, ka šo apbalvojumu ES saņēmusi par sešdesmit gadu darbu, kas veltīts mieram, izlīgumam, demokrātijai un cilvēktiesībām.

Priekšsēdētājs Barrozu atzina, ka Nobela prēmija parāda, ka gan eiropiešu, gan visas pasaules labā mums Eiropas Savienība ir jālolo.

“Nobela prēmijas komitejas piešķirtā prēmija liecina, ka šajos grūtajos laikos Eiropas Savienība visas pasaules valstīm un cilvēkiem joprojām ir iedvesmas avots un ka globālajai sabiedrībai ir vajadzīga spēcīga Eiropas Savienība,” viņš piemetināja.

Eiropas Savienība prēmijā saņemto naudu ieguldīs humānajā palīdzībā bērniem Englishfrançais , kas cietuši karā un konfliktos (summu noapaļojot, lai kopā sanāktu 2 miljoni eiro).

“Nobela Miera prēmijas mērķis ir veicināt izlīgumu visā pasaulē. Ar prēmijā saņemto naudu vajadzētu atbalstīt lielāko nākotnes cerību un lielākos tagadnes un pagātnes konfliktu upurus, — bērnus,” uzskata priekšsēdētājs Barrozu.

Vērojiet ceremoniju un līksmojiet!

Nobela prēmiju pasniegšanas ceremoniju varēs noskatīties interneta tiešraidē un TV ekrānos sabiedriskās vietās visā Eiropā un citviet pasaulē. Varat sazināties ar Eiropas Parlamenta informatīvajiem birojiem un Komisijas pārstāvniecībām Eiropas Savienībā un noskaidrot, kādi pasākumi gaidāmi jūsu valstī.

Kopenhāgenā 10. decembrī būs lāpu gājiens. Bratislavā no 7. līdz 11. decembrim būs koncerts un izstāde.

Daudzos ES ārzemju birojos English visā pasaulē varēs noskatīties ceremonijas pārraidi un tiks rīkoti īpaši pasākumi. Piemēram, Bolīvijas pilsētā Lapasā esošajā ES birojā pārraidīs ceremoniju, un biroja darbinieki vēlāk dosies uz bērnu patversmi, lai pasniegtu ziedojumu.

Ņujorkā esošais ES birojs Apvienoto Nāciju Organizācijā Englishespañolfrançais ir sarīkojis “Empire State” ēkas izgaismošanu 11. decembrī zilā un dzeltenā gaismā, kas ir ES krāsas.

Briselē Nobela Miera prēmijas pasniegšanu varēs noskatīties Eiropas vēstures namā, kad tas būs pabeigts.

Lasiet oficiālo paziņojumu par Nobela Miera prēmiju English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites