Naršymo kelias

Nobelio taikos premija atitenka ...europiečiams - 07/12/2012

Gruodžio 10 d. Osle bus įtekta 2012 m. Nobelio taikos premija. Taip įvertintos ES pastangos siekti Europoje stabilumo ir susitaikymo.

ES Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas atsiims premiją 500 milijonų piliečių vardu.

Kartu su jais ceremonijoje dalyvaus internetu vykusio konkurso English , kurio dalyviai turėjo parašyti arba piešiniu išreikšti, ką jiems reiškia taika Europoje, laimėtojai: dvylikametė ispanė Ana Vicente, šešiolikmetė italė Elena Garbujo, 21 metų lenkaitė Ilona Zielkowska ir 23 metų maltietis Larkinas Zahra.

Nobelio taikos premijos komitetas paaiškino, jog premija Europos Sąjungai skiriama už šešių dešimtmečių pastangas siekiant taikos ir susitaikymo, ugdant demokratiją ir ginant žmogaus teises.

Pirmininkas J. M. Barroso šį apdovanojimą įvertino kaip ženklą, kad Europos Sąjungą turėtume branginti europiečių ir viso pasaulio labui.

„Nobelio taikos premijos komiteto sprendimas rodo, kad šiais sunkiais laikais viso pasaulio šalys ir žmonės toliau semiasi įkvėpimo iš Europos Sąjungos, o pasauliui reikia, kad ji būtų stipri“, – pasakė jis.

Nobelio premijos sumą Europos Sąjunga skirs humanitarinės pagalbos projektams Englishfrançais , pagal kuriuos bus padedama per karus ir konfliktus nukentėjusiems vaikams (pridėjus papildomų lėšų, iš viso tam bus skirta 2 milijonai eurų).

„Nobelio taikos premija visame pasaulyje siekiama susitaikymo. Premijos lėšomis turėtų būti remiami vaikai – didžiausia ateities viltis, bet kartu ir pirmiausios jau pasibaigusių bei tebesitęsiančių konfliktų aukos“, – teigė Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso.

Žiūrėkime ceremoniją ir švęskime

Nobelio premijos teikimo ceremonija bus tiesiogiai transliuojama internetu, Europos ir kitose šalyse ją bus galima stebėti viešose vietose pakabintuose ekranuose. Jei norite sužinoti, kokie renginiai numatomi jūsų šalyje, galite kreiptis į Komisijos atstovybę arba Europos Parlamento Informacijos biurą.

Kopenhagoje šia proga gruodžio 10 d. bus surengtos eitynės su deglais. Bratislavoje gruodžio 7–11 d. rengiamas koncertas ir paroda.

Specialūs renginiai rengiami ir rūpinamasi, kad žmonės galėtų stebėti ceremoniją, ir daugelyje ES delegacijų English visame pasaulyje. Pavyzdžiui, La Pase (Bolivija) esanti delegacija suteiks galimybę stebėti ceremoniją, o paskui jos darbuotojai aplankys vaikų prieglaudą ir paaukos jai pinigų.

Niujorke ES atstovybė prie JT Englishespañolfrançais pasirūpino, kad legendinis dangoraižis „Empire State Building“ gruodžio 11 d. nušvistų mėlyna ir geltona – ES spalvomis.

Nobelio premijos medalį bus galima pamatyti Briuselyje, Europos istorijos namuose, kai jie bus baigti įrengti.

Oficialus Nobelio taikos premijos skyrimo pranešimas English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos