Navigācijas ceļš

Prioritātes izaugsmei un darbvietu izveidei - 22/10/2012

Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barozu un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs © ES

ES vadītāji 18.-19. oktobra sanāksmē vienojās nekavējoties īstenot ekonomiku stimulējošus pasākumus un rīkoties, lai panāktu ciešāku ekonomikas un monetāro savienību.

Sanāksmei sagatavotā paziņojumā Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu paziņoja, ka vairāk ir jādara, ievērojot nesen izziņoto Izaugsmes un nodarbinātības paktu English, — 120 miljardu eiro vērto pasākumu pakotni, kuras mērķis ir palīdzēt valstīm pārvarēt krīzi.

60 miljardi eiro paredzēti Eiropas Investīciju bankas DeutschEnglishfrançais kredītspējas palielināšanai. 55 miljardus eiro no neizmantotajiem ES reģionālo fondu līdzekļiem novirzīs tam, lai atbalstītu mazos uzņēmumus un darbavietu izveidi jauniešiem.

ES vadītāji vienojās, ka ir jāpanāk vienotā tirgus Deutsch (de) English (en) français (fr) labāka darbība un tālab tūlīt jāķeras klāt pie jau iesniegto Komisijas priekšlikumu DeutschEnglishfrançais īstenošanas.

Viņi izteica gatavību atbalstīt citus stimulējošus pasākumus, tostarp Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta English darbības sākšanu, tā nodrošinot 50 miljardus eiro finansējumu ieguldījumiem transportā, enerģētikā un digitālajos tīklos.

Arī finanšu sektoram ir jāsniedz sava artava krīzes pārvarēšanas procesā. Komisija rīkosies, lai vēlāk varētu ieviest finanšu darījumu nodokli Deutsch (de) English (en) français (fr) , un sagatavos plānu, kā cīnīties pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Ciešāka ekonomikas un monetārā savienība

ES vadītāji vienojās, ka līdz gada beigām ir jāpabeidz darbs pie eirozonas banku kopējas uzraudzības pdf - 158 KB [158 KB] ieviešanas. Tiesisko regulējumu ieviesīs 2013. gadā.

Eiropas Centrālajai bankai English (ECB) būs galvenā loma viena uzraudzītāja iedibināšanā. Arī pārējās ES valstis varēs piedalīties jaunajā kārtībā.

ES vadītāji arī vienojās, ka ir jāturpina darbs pie priekšlikumiem English par banku savienības, fiskālās savienības un ekonomiskās savienības izveidi un pasākumiem ceļā uz politisko savienību. Priekšsēdētājs Barrozu paziņoja, ka Komisija nāks klajā ar šo priekšlikumu projektu vēl šogad.

Decembrī Eiropadomes priekšsēdētajs Hermanis van Rompejs sadarbībā ar Komisijas, Eirogrupas English un ECB priekšsēdētājiem sagatavos galīgo ziņojumu par šiem priekšlikumiem.

Starptautiskie lēmumi

ES vadītāji apstiprināja lēmumu par papildu sankcijām pret Sīrijas valdību un Irānu, kura neievēro starptautiskos noteikumus attiecībā uz tās kodolprogrammu.

Viņi pieminēja politisko un humanitāro krīzi Mali un nolēma paātrināt ES palīdzību valsts aizsardzības spēku reorganizēšanai un apmācīšanai.

Nākamā Eiropadomes sanāksme norisināsies 22. un 23. novembrī Briselē.

Eiropadomes 2012. gada 18. un 19. oktobra sanāksmes secinājumi English

Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums pēc Eiropadomes samita

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites