Naršymo kelias

Pirmiausia – ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas - 22/10/2012

Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas © ES

Spalio 18–19 d. aukščiausiojo lygio susitikime ES vadovai susitarė imtis sparčių ekonomikos paskatų priemonių ir veiksmų siekiant glaudesnės ekonominės ir pinigų sąjungos.

Susitikimui parengtame pranešime Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso teigė, kad įgyvendinant neseniai paskelbtą Susitarimą dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo English reikia nuveikti daugiau. Krizei ES šalyse įveikti skirtoms priemonėms numatyta skirti 120 mlrd. eurų.

Šiomis lėšomis numatoma 60 mlrd. eurų padidinti Europos investicijų banko DeutschEnglishfrançais skolinimo pajėgumą. Dar 55 mlrd. eurų bus perskirti iš nepanaudotų ES regioninių fondų lėšų ir skiriami mažosioms įmonėms remti bei darbo vietoms jaunimui kurti.

ES vadovai susitarė pagerinti ES bendrosios rinkos Deutsch (de) English (en) français (fr) veikimą, jau parengtus Komisijos pasiūlymus DeutschEnglishfrançais išnagrinėjant skubos tvarka.

Vadovai taip pat pasiryžo remti kitas paskatų priemones, įskaitant Europos infrastruktūros tinklų priemonę English, kurią įgyvendinant bus finansuojamos 50 mlrd. eurų vertės investicijos į transporto, energetikos ir skaitmeninius tinklus.

Gaivinant ekonomiką svarbus ir finansų sektoriaus deramas indėlis. Komisija žengs pirmą žingsnį siekdama įvesti finansinių sandorių mokestį Deutsch (de) English (en) français (fr) , o iki metų pabaigos parengs kovos su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių slėpimu planą.

Glaudesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

Iki metų pabaigos ES vadovai taip pat susitarė baigti euro zonos bankų bendros priežiūros pdf - 158 KB [158 KB] darbą. Teisinė sistema bus įgyvendinta 2013 m.

Steigiant bendrą priežiūros instituciją svarbiausią vaidmenį vaidins Europos centrinis bankas English (ECB). Kitos ES šalys galėtų prisijungti ir veikti pagal naują tvarką.

Vadovai taip pat sutarė, kad reikėtų tęsti darbą rengiant bankų, fiskalinės, ekonominės sąjungos pasiūlymus English ir toliau siekti politinės sąjungos. Pirmininkas J. M. Barroso sakė, kad pasiūlymų planą Komisija parengs šiais metais.

Gruodžio mėnesį Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, bendradarbiaudamas su Komisijos, Euro grupės English ir ECB pirmininkais, parengs galutinę pasiūlymų ataskaitą.

Tarptautiniai susitarimai

ES vadovai patvirtino papildomas sankcijas Sirijos vyriausybei ir Iranui, kuris turi laikytis tarptautinių taisyklių dėl savo branduolinės programos.

Jie atkreipė dėmesį į politinę ir humanitarinę krizę Malyje bei nusprendė paspartinti ES pagalbą reorganizuoti ir rengti šalies gynybos pajėgas.

Kitas Europos Vadovų Tarybos susitikimas įvyks lapkričio 22–23 d. Briuselyje.

2012 m. spalio 18–19 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvados English

Pirmininko J. M. Barroso pranešimas po Tarybos aukščiausiojo lygio susitikimo

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos