Naršymo kelias

2012 m. Nobelio taikos premija skirta Europos Sąjungai - 12/10/2012

ES vėliava valstybių narių vėliavų fone © ES

Šiandien Europos Sąjungai skirta 2012 m. Nobelio taikos premija. Taip įvertintas Europos Sąjungos daugiau kaip šešiasdešimties metų darbas siekiant taikos ir susitaikymo, ugdant demokratiją ir ginant žmogaus teises.

„Europos Sąjungai gauti 2012 m. Nobelio taikos premiją – didžiulė garbė. Ši premija – didžiausias įmanomas Europos Sąjungos politinių motyvų pripažinimas. Šie motyvai – tai neprilygstamos vis daugiau Europos valstybių pastangos įveikti karą, skirtumus ir drauge formuoti žemyną, kuriame vyrautų taiką ir gerovė. Tai premija ne tik už projektą ir ne tik institucijoms, įkūnijančioms bendrus interesus, bet ir 500 mln. Europos Sąjungos piliečių“, – bendroje kalboje pasakė Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos pirmininkai.

Kalbėdami apie ateitį abu pirmininkai išsakė Europos Sąjungos įsipareigojimą „propaguoti taiką ir saugumą netoli mūsų esančiose šalyse ir visame pasaulyje“.

Norvegijos Nobelio taikos premijos komitetas išskyrė „Europos Sąjungos daugiau nei šešiasdešimties metų darbą siekiant taikos ir susitaikymo, ugdant demokratiją ir ginant žmogaus teises Europoje“.

Jis įvertino ES stibilizavimo vaidmenį „didžiąją dalį Europos transformuojant iš karu paženklinto žemyno į taikos žemyną. ES darbai rodo „tautų brolybę“ ir skatina „taikos kongresus“, t. y. atitinka kriterijus, kuriuos Alfredas Nobelis nurodė savo testamente 1895 m.“

Daugiau informacijos:

  • Nobelio komiteto pranešimas spaudai English
  • Nobelio komitetas English
  • Europos Vadovų Tarybos ir Komisijos primininkų kalba English
  • Vaizdo siužetas – H. Van Rompuy kalba English
  • Europos Komisijos pranešimas spaudai DeutschEnglishfrançais
  • J. M. Barroso interneto svetainė DeutschEnglishfrançaisportuguês

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos