Navigatsioonitee

2012. aasta Nobeli rahupreemia kuulub Euroopa Liidule - 12/10/2012

Liikmesriikide lipud ELi lipu taustal © EU

Euroopa Liit pälvis täna 2012. aasta Nobeli rahupreemia. Sellega seatakse au sisse rohkem kui kuus aastakümmet kestnud ELi töö rahu ja leppimise, demokraatia ja inimõiguste edendamise nimel.

„Euroopa Liidul on suur au võtta vastu 2012. aasta Nobeli rahupreemia. Rahupreemia on suurim võimalik tunnustus meie liidu sügavatele poliitilistele eesmärkidele: paljude Euroopa riikide ainulaadne püüdlus ületada sõjaga seonduv eraldatus ning kujundada üheskoos kontinenti, kus valitseb rahu ja jõukus. See preemia ei kuulu mitte üksnes Euroopa projektile ja ühishuve edendavatele institutsioonidele, vaid ka ELis elavale 500 miljonile kodanikule,” ütlesid Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoni president oma ühisavalduses.

Vaadates tulevikku, väljendasid eesistuja ja president Euroopa Liidu kohustust jätkata rahu ning turvalisuse edendamist meie lähedal asuvates riikides ja maailmas tervikuna.

Norra Nobeli rahupreemia komitee valis välja „rohkem kui kuus aastakümmet kestnud ELi töö rahu ja leppimise, demokraatia ja inimõiguste edendamise nimel”.

Komitee hindas ELi rolli stabiliseerijana, mis on aidanud muuta suuremat osa Euroopast sõjakontinendist rahukontinendiks. ELi töö esindab rahvaste vahelist vendlust ning seda võidakse samastada rahukongressidega, millele Alfred Nobel viitab oma 1895. aastast pärinevas testamendis kui rahupreemia kriteeriumidele.”

Täiendav teave:

  • Nobeli komitee pressiteade English
  • Nobeli komitee English
  • Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoni presidendi avaldus English
  • Hr Van Rompuy videoläkitus English
  • Euroopa Komisjon: pressiteade DeutschEnglishfrançais
  • Hr Barroso veebisait DeutschEnglishfrançaisportuguês

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad