Navigācijas ceļš

Ceļā uz nacionālu valstu federāciju - 12/09/2012

Eiropas Parlamenta sēžu zāle © ES

2012. gada uzrunā par situāciju Savienībā priekšsēdētājs Barrozu ierosināja ES pakāpeniski kļūt par nacionālu valstu federāciju. Viņš arī paziņoja, ka rudenī nāks klajā ar ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanas projektu.

Savā 2012. gada uzrunā par situāciju Savienībā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu pārliecinoši izskaidroja, ka Eiropai nepieciešama jauna ievirze un jauna domāšana.

Viņš iezīmēja ceļu uz lielāku Eiropas saliedētību, lai pārvarētu krīzi un saglabātu suverenitāti globalizētā pasaulē. “Globalizācija rada nepieciešamību pēc dziļākas Eiropas vienotības. Dziļāka vienotība rada nepieciešamību pēc dziļākas integrācijas. Dziļāka integrācija rada nepieciešamību pēc dziļākas demokrātijas,” viņš sacīja. Viņš Eiropas Parlamentu iepazīstināja ar “izšķirošo kursu Eiropai”, kam “nepieciešams pilnībā izveidot padziļinātu un īstu ekonomisko savienību, kas balstīta uz politisku savienību”.

Viņš iepazīstināja arī ar Komisijas priekšlikumu par eirozonas banku vienotu uzraudzību , kas palīdzētu izveidot banku savienību. Eiropas Centrālā banka būtu pilnvarota uzraudzīt visas bankas, lai novērstu bankrotus un aizsargātu noguldītājus.

Uzrunā Ž. M. Barrozu arī

  • pauda uzskatu, ka jāizveido Eiropas sabiedriskā telpa,
  • izklāstīja turpmākās integrācijas pasākumus un aicināja rīkot plašu diskusiju pirms Eiropas vēlēšanām 2014. gadā,
  • atsaucās uz Komisijas priekšlikumu uzlabot Eiropas politisko partiju statūtus un ierosināja, ka lielākās politiskās partijas varētu izvirzīt kandidātus Komisijas priekšsēdētāja amatam.

Līdz 18. septembrim pilsoņi var priekšsēdētājam Barrozu vietnē “EUtube” DeutschEnglishfrançais iesniegt jautājumus par situāciju Savienībā. Viņš uz tiem atbildēs 19. septembrī pulksten 20.00 tiešraides intervijā, ko pārraidīs “Euronews” tīklā un vietnē DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiportuguês , “EUtube” DeutschEnglishfrançais vietnē, Komisijas Google+ lapā English, vietnē “Europe by Satellite” Englishfrançais un Komisijas priekšsēdētāja vietnē DeutschEnglishfrançaisportuguês .

Vēl par http://www.ec.europa.eu/soteu2012/ DeutschEnglishfrançaisportuguês uzrunu par situāciju Savienībā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites