Navigatsioonitee

Rahvusriikide föderatsiooni suunas - 12/09/2012

Euroopa Parlamendi istungisaal © EL

Oma 2012. aasta kõnes liidu olukorrast leidis president Barroso, et Euroopa Liidust peaks saama rahvusriikide föderatsioon. Samuti teatas ta komisjoni kavatsusest avaldada sügisel majandus- ja rahaliidu tihendamise kava.

Oma 2012. aasta kõnes olukorrast Euroopa Liidus rõhutas komisjoni president José Manuel Barroso, et Euroopa vajab uut suunda ja uut mõtlemisviisi.

Ta visandas tee suurema ühtsuse saavutamiseks Euroopas, et ületada kriis ning säilitada suveräänsus globaliseerunud maailmas. „Globaliseerumine nõuab Euroopa suuremat ühtsust. Suurema ühtsuse saavutamiseks on vaja suuremat integratsiooni. Suurem integratsioon eeldab aga rohkem demokraatiat,” sõnas Barroso. Ta tutvustas Euroopa Parlamendile „kindlat kurssi Euroopa jaoks”, mis „tähendab tiheda ja toimiva majandus- ja rahaliidu teostamist poliitilise liidu kaudu.”

Samuti tutvustas ta komisjoni ettepanekut euroala pankade ühtse järelevalve kohta, mis on astmelauaks teel pangandusliidu suunas. Euroopa Keskpangale antaks volitused teostada järelevalvet kõigi pankade üle, et vältida nende maksejõuetust ning kaitsta hoiustajaid.

Oma kõnes juhtis Barroso tähelepanu ka järgmistele küsimustele:

  • vajadus arendada Euroopa avalikku ruumi;
  • sammud edasiseks integratsiooniks ning ulatusliku arutelu algatamine 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimiste eel;
  • komisjoni ettepanek Euroopa poliitiliste erakondade õigusliku aluse tugevdamiseks. Barroso arvates võiks erakonnad esitada oma kandidaadi komisjoni järgmise presidendi ametikohale.

Kodanikud saavad esitada president Barrosole küsimusi olukorra kohta liidus EUtube'i English kaudu kuni 18. septembrini. Ta vastab neile otseintervjuu käigus 19. septembril kell 19.00 (Kesk-Euroopa aja järgi). Intervjuu kantakse üle järgmistes meediakanalites: Euronews võrk ja veebisait DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiportuguês , EUtube DeutschEnglishfrançais , komisjoni Google+ lehekülg English, Europe by Satellite Englishfrançais ja presidendi veebisait DeutschEnglishfrançaisportuguês .

Täiendavalt ELi olukorda käsitlevast kõnest: http://www.ec.europa.eu/soteu2012/ DeutschEnglishfrançaisportuguês

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad