Navigācijas ceļš

Eiropas dienā tuvināsimies Eiropai - 04/05/2012

Eiropas dienā svinēsim ES sasniegumus — mieru ilgāku laiku, ekonomisko sadarbību un ceļošanas brīvību. Tā ir arī iespēja, iesaistoties visu vecumu grupām domātos pasākumos, uzzināt vairāk par ES.

Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gada 9. maijā uzrunāja Franciju, Vāciju un citas Eiropas valstis, aicinot apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu.

Tas bija pirmais solis ceļā uz Eiropas Savienību — 27 valstīm, ko vieno brīvības un tiesiskuma princips, tajā pašā laikā novērtējot un respektējot ES pilsoņu dažādību. Šūmana deklarācijas gadadienu svin Eiropas dienā.

Atvērto durvju dienas ES iestādēs

Sestdien, 12. maijā dažādās ES iestādes gadadienu atzīmēs, rīkojot atvērto durvju dienas plašai sabiedrībai.

Pasākumus rīko visā Eiropā. Uzziniet vairāk Komisijas birojos katrā valstī.

Briselē varat apmeklēt ES galveno ēku Berlaymont (Eiropas komisāru mītni) vai arī ieskatīties ES Padomes ēkas tajā telpā, kur ES līderi un ministri pulcējas savos samitos.

Uzkavējieties Eiropas Parlamenta plenārsēžu zālē, kur EP deputāti apspriež aktuālos jautājumus. Varat arī ieskatīties dažos citos nozīmīgajos Eiropas forumos — Eiropas reģionu pārstāvju (Reģionu komitejas) un tās dažādo interešu grupu (Ekonomikas un sociālo lietu komitejas) tikšanās vietās.

Visur norisināsies dažādi izklaidējoši un izglītojoši pasākumi DeutschEnglishfrançaisNederlands pieaugušajiem un bērniem. Klausieties dzīvo mūziku, skatieties uzvedumus, uzziniet, kā ES cīnās pret kibernoziedzību, piedalieties viktorīnās vai pārbaudiet savu veiklību, noejot pa virves tiltu. Varat iesaistīties fiziskas aktivitātes nodarbībās vai iemācīties, kā uztaisīt papīra ziedu.

Florencē (Itālija) 9-10. maijā notiks konference par Savienības pašreizējo stāvokli English , pašreizējām ekonomiskajām problēmām un turpmāko integrēšanos. Konferencei reāllaikā varēs līdzi sekot internetā.

Eiropas svētki — atvērto durvju dienu pasākumi 12. maijā DeutschEnglishfrançaisNederlands

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites