Naršymo kelias

Europos dieną geriau pažink Europą - 04/05/2012

Europos dieną minimi ES laimėjimai – taika, ekonominis bendradarbiavimas, panaikinta pasienio kontrolė ir kiti. Tai taip pat gera proga daugiau sužinoti apie ES per įvairiausius mažiems ir dideliems skirtus renginius.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert'as Schumanas paragino Prancūziją, Vokietiją ir kitas Europos šalis sujungti anglių ir plieno gamybą.

Tai buvo pirmas žingsnis link to, ką šiandien vadiname Europos Sąjunga – 27 šalis, kurias vienija pagarba laisvei ir teisinės valstybės principams, pripažįstant ir vertinant ES piliečių įvairovę. Per Šumano deklaracijos sukaktį minima Europos diena.

Atvirų durų diena ES institucijose

Gegužės 12 d., šeštadienį, įvairios ES institucijos šią sukaktį minės atverdamos duris visuomenei.

Visoje Europoje vyks šventinių renginių. Daugiau informacijos rasite Komisijos atstovybėse kiekvienoje šalyje.

Briuselyje savo akimis galėsite iš vidaus apžiūrėti žymiausią ES institucijų pastatą „Berlaymont“ – Europos Komisijos būstinę, arba apsilankyti ES Tarybos pastato salėje, kurioje per aukščiausio lygio susitikimus posėdžiauja ES vadovai ir ministrai.

Bus proga išbandyti krėslą Europos Parlamento posėdžių salėje, kur apie aktualius klausimus diskutuoja EP nariai. Galėsite žvilgtelėti ir į kitų svarbių ES institucijų patalpas – Europos regionų (Regionų komitetas) ar įvairių Europos interesų grupių (Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas) atstovų susirinkimų vietas.

Kiekviena institucija suaugusiesiems ir vaikams turi parengusi įvairiausių įdomių šviečiamųjų priemonių DeutschEnglishfrançaisNederlands . Galėsite pasiklausyti gyvos muzikos, dalyvauti kituose kultūriniuose renginiuose, sužinoti, kaip ES kovoja su kompiuteriniais nusikaltimais, sudalyvauti viktorinoje arba išbandyti savo vikrumą eidami per virvinį tiltelį. Galėsite pasportuoti arba pasimokyti lankstyti gėles iš popieriaus.

Gegužės 9–10 d. Florencijoje (Italija) vyks esamos padėties apžvelgimo English konferencija, kurioje bus nagrinėjami dabartiniai Europos ekonomikos uždaviniai ir tolesnė integracija. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu.

Europos festivalis – atvirų durų dienos renginiai, gegužės 12 d. DeutschEnglishfrançaisNederlands

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos