Navigatsioonitee

Euroopa päev toob Euroopa lähemale - 04/05/2012

Euroopa päeval tõstetakse esile ELi saavutusi – ennekõike püsivat rahu, majanduskoostööd ja piirikontrollide kaotamist. See on ka võimalus suurendada oma teadmisi EList, võttes osa kõikjal ELis toimuvatest üritustest.

9. mail 1950 kutsus Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Prantsusmaad, Saksamaad ja teisi Euroopa riike üles koondama oma söe-ja terasetootmine.

See oli esimene samm Euroopa Liidu loomise suunas. Tänaseks ühendab see juba 27 riiki, kus austatakse vabadust ja õigusriigi põhimõtet ning hinnatakse ELi kodanike mitmekesisust. Schumani deklaratsiooni aastapäeva tähistatakse Euroopa päevana.

Avatud uste päev ELi asutustes

Laupäeval, 12. mail on üldsusel võimalik külastada mitmeid ELi institutsioone.

Kõikjal ELis korraldatakse erinevaid üritusi. Lisateavet saate komisjoni esindustest liikmesriikides.

Brüsselis on teil võimalik külastada kuulsat Berlaymont'i hoonet, kus töötavad ELi volinikud, ning nõukogu hoonet, kus kohtuvad ELi liikmesriikide juhid ja ministrid.

Võtke istet Euroopa Parlamendi istungitesaalis, kus parlamendiliikmed arutavad päevakajalisi küsimusi, või tutvuge Regioonide Komiteega, kus kohtuvad Euroopa regioonide esindajad, ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteega, mis koondab Euroopa erinevaid huvirühmi.

Kõik nimetatud asutused pakuvad lõbusat ja harivat tegevust DeutschEnglishfrançaisNederlands nii täiskasvanutele kui ka lastele. Tundke rõõmu elavast muusikast ja muudest kultuuriüritustest, saage teada, kuidas EL võitleb küberkuritegevuse vastu, osalege viktoriinis või testige oma väledust rippsillal. Võite osaleda võimlemistundides või õppida meisterdama paberlilli.

9.–10. mail toimub Itaalias Firenzes Euroopa praegust majanduslikku olukorda ja edasist lõimumist käsitlev konverents English , mida on võimalik jälgida ka Internetis.

Euroopa festival – avatud uste päeva üritused, 12. mai DeutschEnglishfrançaisNederlands

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad