Naršymo kelias

Kaip vėl užtikrinti ekonomikos augimą - 02/03/2012

Komisijos Pirmininko José Manuelio Barroso kalba spaudos konferencijoje © ES

Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ragino ES lyderius laikytis ES susitarimais prisiimtų įsipareigojimų skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

Per kovo 1–2 d. dienomis vykusį ES šalių ir vyriausybių vadovų aukščiausiojo lygio susitikimą Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso pabrėžė, kad laikas išbristi iš krizės ir vėl užtikrinti ekonomikos augimą ES.

Euro zonos šalys įvairiomis priemonėmis siekia įveikti valstybių skolų krizę. Dabar labai svarbu, kad visi ES šalių lyderiai laikytųsi ES lygmeniu prisiimtų politinių įsipareigojimų.

Komisijos parengtoje 2012 m. ekonomikos augimo apžvalgoje DeutschEnglishfrançais (ekonomikos politikos ir prioritetų rinkinys) ES šalių vadovams pateikiamos gairės, kaip įgyvendinti nacionalinius reformų planus. Daugiausia dėmesio reikėtų skirti prioritetinėms priemonėms – sumažinti jaunimo nedarbo lygį, labiau remti mažąsias įmones ir t. t.

Lėšų strateginėms investicijoms į transporto, energetikos ir sparčiojo interneto tinklus būtų galima pritraukti ir ES projektų obligacijomis.

Susitarimas dėl biudžeto taisyklių

Kovo 2 d. visos ES šalys, išskyrus Jungtinę Karalystę ir Čekiją, pasirašė tarpvyriausybinę sutartį, kuria nustatomos griežtesnės biudžeto taisyklės euro zonoje.

Ji įsigalios tada, kai ją ratifikuos bent 12 euro zonos šalių. Kitos šalys privalės laikytis šios sutarties nuostatų, kai tik įsives eurą. Jos gali nuspręsti tai daryti ir anksčiau.

Pagal sutartį euro zonos vyriausybių reikalaujama, kad jų šalių bendrieji biudžetai būtų subalansuoti arba pertekliniai. Viršijusios 0,5 % BVP deficito ribą šalys, prižiūrimos kitų ES šalių, turėtų savo biudžetą vėl subalansuoti.

Sutartis laikoma svarbia ES atsako į finansų ir euro zonos skolų krizę dalimi. ES lyderiai siekia užtikrinti griežtesnę ekonomikos valdyseną bei didesnį stabilumą ir taip ES atkurti visuomenės pasitikėjimą finansų rinkomis.

Kiti klausimai

Susitikime ES šalių vadovai susitarė dėl Bulgarijos ir Rumunijos prisijungimo prie ES keliavimo be pasų kontrolės erdvės veiksmų plano.

Komisijos Pirmininko J. M. Barroso žodžiais, tai teisingumo ir objektyvumo klausimas.

ES šalių vadovai taip pat suteikė šalies kandidatės statusą prie ES norinčiai prisijungti Serbijai. „... tai geras sprendimas, nes jis rodo, kad ES tebėra labai patraukli“, – pridūrė Pirmininkas.

Daugiau apie ES aukščiausiojo lygio susitikimą (2012 m. kovo 1–2 d.) DeutschEnglishfrançaisportuguês

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos