Navigācijas ceļš

Dānijas prezidentūra vēlas Eiropu sagatavot nākotnes izaicinājumiem - 03/01/2012

Dānijas prezidentūras logo 2012

Dānija no 2012. gada 1. janvāra pārņem Eiropas Savienības Padomes prezidentūras stafeti. Tā tieksies pēc saliedētas un spēcīgas Eiropas, kura šodien ir grūtu uzdevumu priekšā.

2012. gada pirmajā pusē Dānija pārņem vadību Eiropas Savienībā, kur valda saspīlēta gaisotne. Sadarbībā ar pārējām dalībvalstīm un ES iestādēm šī valsts vēlas panākt, lai Savienība izkļūtu no ekonomikas krīzes un nostātos uz izaugsmes ceļa.

Dānijas valdībai ir četras lielas prioritātes: ekonomika, izaugsme, vide un drošība.

Uzticības cienīga Eiropa

Dānijas prezidentūrai būs jākonkretizē Eiropadomes decembra lēmumi, kuru mērķis ir pastiprināt budžeta disciplīnu un nostabilizēt ekonomiku.

Tā arī nodrošinās ekonomikas pārvaldības pasākumu īstenošanu un dalībvalstu budžetu pirmo pusgada izvērtēšanu. Lai novērstu jaunas krīzes, darba kārtībā ir arī reformu paātrināšana, lai panāktu finanšu nozares stingrāku reglamentāciju.

Dānija arī mudinās raitāk diskutēt par ES 2014.-2020. gada budžetu, lai debates varētu pabeigt līdz 2012. gada beigām.

Dinamiska Eiropa

Otrs svarīgākais Dānijas prezidentūras uzdevums ir veicināt izaugsmi un nodarbinātību. Uzsvars tiks likts uz vienoto tirgu, kuram 2012. gadā apritēs 20 gadi. Lai uzņēmumi un iedzīvotāji to varētu pilntiesīgi izmantot, vēl ir vajadzīgas reformas. Dānija apņemas koncentrēt uzmanību uz divpadsmit svarīgākajām darbībām, kuras Komisija norādījusi Aktā par vienoto tirgu.

Tā vēlas arī pavērt jaunas iespējas Eiropas uzņēmumiem, īpaši pateicoties brīvās tirdzniecības nolīgumiem ar Japānu, Indiju, Kanādu un Tunisiju.

Ekoloģiska Eiropa

Dānijas prezidentūra vēlas savas darba programmas priekšplānā izvirzīt ekoloģisku un ilgtspējīgu attīstību un nodrošināt, lai Eiropas Savienība saglabātu vadošās pozīcijas pasaulē vides, enerģētikas un klimata jautājumos.

Pie citiem jautājumiem, ko Dānija iecerējusi virzīt, ir priekšlikums izdot direktīvu par energoefektivitāti, enerģētikas rīcības plāns līdz 2050. gadam un septītā vides aizsardzības rīcības programma.

Droša Eiropa

Uz neseno Ziemeļāfrikas notikumu fona, kad pie Eiropas durvīm pulcējās imigrantu pūlis, Dānijas prezidentūra vēlas uzlabot ES ārējo robežu pārvaldību. It īpaši tā centīsies pabeigt Eiropas kopējo patvēruma režīmu un pastiprināt Šengenas zonas valstu sadarbību.

Visbeidzot, attiecībā uz Eiropas Savienības paplašināšanos Dānija apņemas turpināt iesāktās sarunas ar Īslandi un Turciju, sākt pārrunas ar Melnkalni un pabeigt sarunas par Serbijas kandidātvalsts statusu.

Dānijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē danskDeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites