Naršymo kelias

Europos atsinaujinimas - 27/12/2011

Komisijos būstinė: pastatas „Berlaymont“ su reklamine juosta ekonomikos valdysenos tema © ES

2012 m. Komisija pirmiausia sieks užtikrinti ES ekonomikos augimą, reformuoti finansų sektorių ir sustiprinti ES vaidmenį pasaulyje.

2012 m. numatyta imtis 129 naujų iniciatyvų English . Be to, bus toliau aktyviai įgyvendinamos jau pradėtos iniciatyvos.

Svarbiausias Komisijos prioritetas – skubiai įgyvendinti pasiūlymų, skirtų atkurti pasitikėjimą Europos ekonomika, paketą ir imtis naujų priemonių sudėtingai dabartinei ekonomikos padėčiai pagerinti.

Finansų sektoriaus reforma

Komisija jau pateikė pasiūlymus dėl išvestinių finansinių priemonių, kredito reitingų agentūrų, kapitalo reikalavimų bei dėl kovos su piktnaudžiavimu rinka ir norėtų 2012 m. baigti įgyvendinti finansų sektoriaus reformas. Šių priemonių poveikio vertinimo rezultatai bus skelbiami viešai.

Naujomis priemonėmis taip pat bus siekiama atgauti investuotojų pasitikėjimą. Šiuo tikslu planuojama panaikinti „mokesčių rojus“, parengti modernią PVM sistemą, kuri padėtų kovoti su sukčiavimu, ir sumažinti biurokratines kliūtis mažosioms įmonėms. Kad būtų apsaugoti mokesčių mokėtojų pinigai, bus pateiktas pasiūlymas, kaip užkirsti kelią sukčiavimui, susijusiam su veiklos finansavimu ES lėšomis.

Didesnis Ekonomikos augimas ir daugiau darbo vietų

Didesnė ekonomikos integracija – viena iš svarbių ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo Europoje sąlygų. Ypač daug dėmesio bus skiriama 12 pagrindinių ES Bendrosios rinkos akto pasiūlymų, skirtų padėti ES įveikti dabartines socialines bei ekonomines problemas ir greičiau atsigauti po pasaulinės finansų krizės.

Jaunimui bus sudarytos geresnės sąlygos dirbti bet kurioje ES šalyje. Kad būtų lengviau rasti darbą užsienyje, bus reformuota Europos užimtumo tarnyba. Be to, bus sudarytos geresnės sąlygos keičiant darbą perkelti teises į pensiją.

ES pasaulyje

Santykiuose su kaimyninėmis šalimis ES laikysis naujo požiūrio DeutschEnglishfrançais . Ji sieks, kad Rytų Europos bei Šiaurės Afrikos šalys taikingai ir sėkmingai vystytųsi.

Šių metų įvykių raida Šiaurės Afrikoje parodė, kad reikia bendros ES prieglobsčio suteikimo ir sienų kontrolės strategijos. Bus parengta nauja kovos su prekyba žmonėmis strategija, modernizuojama pasienio kontrolės sistema.

Taip pat bus nagrinėjamos galimybės sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su Japonija ir investicijų susitarimą su Kinija. Bus tęsiama ir ES plėtros veikla – rengiamasi priimti į ES 28-ąją narę, Kroatiją.

2012 m. Komisijos darbo programa

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos