Navigācijas ceļš

Tiks veidota ciešāka ekonomikas savienība - 14/12/2011

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu Eiropas Parlamentā Strasbūrā © EU

Vienošanās, ko vairums ES valstu valdību pārstāvju panākuši par ciešāku ekonomikas integrāciju, jāpapildina ar pasākumiem, kas atjauno izaugsmi un palīdz radīt darbavietas, norādīja Ž. M. Barrozu.

Eiropas Parlamentā uzstājoties ar runu par lēmumiem, kurus 8.-9. decembrī DeutschEnglishfrançaisportuguês pieņēma ES vadītāji, Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu paziņoja, ka lēmums, ko pieņēmuši 26 valstu valdību pārstāvji (pavisam ES ir 27 dalībvalstis) par jaunu starpvaldību līgumu attiecībā uz stingrākiem budžeta noteikumiem, ir zīme, ka tās gatavas sākt ciešāku Eiropas integrāciju.

Līgumā paredzēts iekļaut prasību, ka vadībām jāgādā, lai valsts budžeta ieņēmumi būtu lielāki par izdevumiem vai vismaz nebūtu ievērojami mazāki par izdevumiem. Tām valstīm, kuru budžeta deficīts pārsniegs 0,5 % no IKP, būs Komisijas un pārējo ES dalībvalstu uzraudzībā jāpanāk, lai budžets atkal būtu līdzsvarots.

Gaidāms, ka valdības minēto līgumu parakstīs 2012. gada martā. Šo soli uzskata par svarīgu elementu ES reakcijā uz finanšu krīzi vispār un parādu krīzi eirozonā.

Citi ES pasākumi šajā jomā:

  • seši pasākumi English , kuru mērķis ir uzlabot budžeta uzraudzību un kontrolēt valsts parādu (spēkā no 2011. gada 13. decembra);
  • pētījums par izaugsmi 2012. gadā DeutschEnglishfrançais  — ieteikumi par izaugsmi, darbavietu radīšanu un valsts finansēm. Ar to sākas ikgadējais sešus mēnešus ilgais cikls, kurā dalībvalstis apspriežas ar citām ES dalībvalstīm, izstrādājot savu budžeta un ekonomikas politiku;
  • 2012. gada jūlijā paredzēts izveidot pastāvīgu ES atbalsta fondu (pašreizējais pagaidu fonds turpinās darbu līdz 2013. gada vidum).

ES vadītāji drīz lems, vai piešķirt Starptautiskajam Valūtas fondam vēl līdz pat 200 miljardiem eiro, lai palīdzētu parādos iestigušām eirozonas valstīm.

2012. gada martā viņi diskutēs, kā labāk koordinēt valstu budžetu un apspriedīs ierosinājumu eirozonai atļaut kolektīvi emitēt obligācijas.

Izaugsme un nodarbinātība

Priekšsēdētājs Barrozu arī aicināja ātri veikt papildu pasākumus, kas stabilizētu ekonomiku un radītu darbavietas, piemēram:

  • pieņemt Komisijas rīcības plānu stabilitātei un izaugsmei DeutschEnglishfrançais ;
  • aktīvāk izmantot jau pastāvošos mehānismus, kas padziļina ES ekonomisko integrāciju (mehānismi pakalpojumu, enerģētikas, inovācijas, interneta jomā un brīvas tirdzniecības nolīgumi);
  • pieņemt priekšlikumus par mazajiem uzņēmumiem, labāku regulējumu, nodokļu reformu un energoapgādes drošību.

Sīkāk par priekšsēdētāja Barrozu runu Parlamentā (13. decembrī) DeutschEnglishfrançaisportuguês

Vairāk par Eiropadomes 8.-9. decembra sanāksmi DeutschEnglishfrançaisportuguês

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites