Naršymo kelias

Tvirtesnės ekonominės sąjungos kūrimas - 14/12/2011

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso Europos Parlamente Strasbūre © ES

J. M. Baroso teigimu, daugumos ES šalių vyriausybių susitarimą dėl tolesnės ekonominės integracijos turėtų papildyti ekonomikos augimo atkūrimo ir darbo vietų kūrimo veiksmai.

Kalbėdamas Europos Parlamente apie ES vadovų gruodžio 8–9 d. priimtus sprendimus DeutschEnglishfrançaisportuguês , Europos Komisijos Pirmininkas Jose Manuelis Barroso pareiškė, kad 26 iš 27 vyriausybių sprendimas dėl naujos tarpvyriausybinės sutarties, kuria būtų nustatytos griežtesnės biudžeto taisyklės, parodė, kad jos pasirengusios tęsti Europos integraciją.

Pagal sutartį vyriausybių būtų reikalaujama, kad jų šalių bendrieji biudžetai būtų subalansuoti arba pertekliniai. Viršijusios 0,5 % BVP deficito ribą šalys, prižiūrimos Europos Komisijos ir kitų ES šalių, turėtų savo biudžetą vėl subalansuoti.

Numatoma, kad vyriausybės pasirašys sutartį 2012 m. kovą. Ji laikoma svarbia ES atsako į finansų ir euro zonos skolų krizę dalimi.

Šį atsaką sudaro tokie veiksmai:

  • 6 priemonės English , skirtos gerinti biudžeto priežiūrą ir padėti kontroliuoti valstybių skolas. Jos įsigaliojo 2011 m. gruodžio 13 d.;
  • 2012 m. augimo apžvalga DeutschEnglishfrançais : rekomendacijos dėl ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo ir viešųjų finansų pradedant kasmetinį šešių mėnesių ciklą, per kurį savo biudžeto ir ekonominę politiką formuojančios šalių vyriausybės gali derinti savo veiksmus ES lygmeniu;
  • anksčiau nei ketinta – 2012 m. liepą – numatoma sukurti ES nuolatinį pagalbos fondą (dabartinis laikinasis fondas veiks iki 2013 m. vidurio).

ES vadovai netrukus nuspręs, ar skirti Tarptautiniam valiutos fondui dar iki 200 mlrd. eurų, kad jis galėtų padėti skolų prislėgtoms euro zonos šalims.

2012 m. kovą jie aptars tolesnio biudžetų koordinavimo būdus ir išnagrinės pasiūlymą euro zonai suteikti leidimą kolektyviai leisti obligacijas.

Ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas

Pirmininkas J. M. Barroso taip pat paragino sparčiai imtis veiksmų dėl papildomų ekonomikos stabilizavimo ir darbo vietų kūrimo priemonių:

  • priimti Komisijos Stabilumo ir ekonomikos augimo gaires DeutschEnglishfrançais ;
  • įgyvendinti esamas ES ekonominės integracijos stiprinimo priemones (susijusias su paslaugomis, energetika, inovacijomis, internetu ir laisvosios prekybos susitarimais);
  • priimti pasiūlymus dėl mažųjų įmonių, geresnio reguliavimo, mokesčių reformos ir energijos tiekimo patikimumo.

Daugiau apie Pirmininko J. M. Barroso kalbą Europos Parlamente gruodžio 13 d. DeutschEnglishfrançaisportuguês

Daugiau apie gruodžio 8–9 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimą DeutschEnglishfrançaisportuguês

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos