Naršymo kelias

Reformuojamas biudžetas, keičiasi Europa - 01/07/2011

Visoje Europoje šeimos sprendžia, kokios numatomos išlaidos svarbiausios. Kai kurių prabangos prekių atsisakoma, o investuojama į tai, kas tikrai svarbu ateičiai.

Europos Sąjunga daro visiškai tą patį. Komisijos biudžeto pasiūlymu DeutschEnglishfrançais šiandien numatoma investuoti į augimą ateities labui. Mokesčių mokėtojai už tą pačią mokamą pinigų sumą gaus daugiau. Tai bus tikras europinis biudžetas - integracijos biudžetas.

Didesnis ekonomikos augimas visoje Europos Sąjungoje

Didelė biudžeto dalis bus skiriama darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui. Pagal naują Europos sujungimo priemonę bus finansuojamos energijos, transporto ir informacinių technologijų jungtys.

Nemažai papildomų lėšų bus skiriama švietimui, profesiniam mokymui, moksliniams tyrimams ir inovacijoms siekiant kurti darbo vietas ir padėti atsirasti pažangioms idėjoms. Mažiau išsivysčiusiems regionams skirtos lėšos bus investuojamos į darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą, o tai bus naudinga visai Europai.

Kad Europa būtų saugesnė

Daugelis dabartinių problemų kyla ne vienai šaliai. Tas problemas spręsti Europai daug pigiau vykdant koordinuotą politiką negu 27 šalims reaguoti atskirai.

Pagrindinis Europos žemės ūkio finansavimo pokytis - saugaus ir sveiko maisto užtikrinimo srityje. 30 % tiesioginių išmokų ūkininkams priklausys nuo to, ar jie rūpinasi, kad žemės ūkio sektoriuje būtų tausojama aplinka.

ES lėšos bus taip pat skiriamos aplinkos apsaugai, energijos naudojimo efektyvumo didinimui, aktyvesnei kovai su klimato kaita, tvirtesnei sanglaudai ir socialiniams tikslams. Tai gali būti svarbus svertas daugelyje sričių.

Naujuoju biudžetu taip pat bus sugriežtintas Europos išorės sienų valdymas ir skiriama naujų lėšų kovai su sunkiais nusikaltimais, terorizmu ir elektroniniais nusikaltimais.

Svarbesnis Europos vaidmuo pasaulyje

Tobulėjant technologijoms pasaulis tampa vis mažesnis. Besikeičiant aljansams ir atsirandant naujoms galingoms valstybėms Europa būtinai turi daugiau nuveikti, kad jos balsas būtų svarus.

Į Europos interesų gynimą bus investuojama daugiau. Pastarieji Pietų Viduržemio jūros regiono įvykiai vėl parodė, kokį poveikį Europai gali daryti kaimynystėje vykstantys neramumai. Šalims, įgyvendinsiančioms politines ir ekonomines reformas, kuriomis regione bus stiprinama demokratija, bus teikiamos paskatos.

Europa, kuri teikia daugiau negu pusė pagalbos vystymuisi visame pasaulyje, yra pasiryžusi įvykdyti įsipareigojimą iki 2015 m. tam išleisti 0,7 % BNP. Šis įsipareigojimas lieka ir naujajame biudžete.

Teisingesnis ir skaidresnis biudžetas

Mokesčių mokėtojai turi turėti galimybę matyti, kaip leidžiami jų pinigai. Naujasis biudžetas turėtų būti paprastesnis, skaidresnis ir teisingesnis. Siūlome pakeisti biudžeto finansavimo būdą - sukurti naujus pajamų srautus siekiant iš dalies pakeisti kiekvienos valstybės narės bendrosiomis nacionalinėmis pajamomis grindžiamus įnašus. Manome, kad tai bus naudingiau šeimoms ir vyriausybėms.

Daugiau apie 2014-2020 m. biudžeto planą English

Daugiau apie ES biudžeto planavimą DeutschEnglishfrançais

Daugiau apie ES biudžetą DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos