Navigācijas ceļš

Izaugsme ar ierobežotu budžetu - 20/04/2011

Sieviete vienā rokā tur zilu papīru ar ES simbolu un ar otru roku balsta mapju kaudzi © ES

Budžeta projekts 2012. gadam paredz maksājumos izdot 132,7 miljardus eiro — par 4,9 % vairāk nekā 2011. gadā.

Komisija 20. aprīlī pieņēma budžeta projektu, ko finanšu komisārs Janušs Levandovskis raksturoja kā aktu, kas delikāti balansē starp taupības politiku un izaugsmes veicināšanu 500 miljonu eiropiešu labā.

Kaut arī 2012. gadā plānotie faktiskie maksājumi sasniedz 132,7 miljardus eiro, 2012. gada budžeta saistības (nauda, kas apsolīta atbilstoši ES 2007.-2013. gada finanšu programmai DeutschEnglishfrançais ) paņems 147,4 miljardus eiro (par 3,7 % vairāk nekā 2011. gadā).

Šāds budžets atbilst taupības ekonomikas politikai, ko pašreiz īsteno daudzas ES valstis. Tas arī atspoguļo Komisijas juridiskās saistības pret ES līdzekļu saņēmējiem visā Eiropā un ir ieguldījums izaugsmes un nodarbinātības veicināšanā.

Komisija ierosina līdz šim nepieredzētu pasākumu, proti, samazināt ES iestāžu administratīvās izmaksas. Komisija pati rāda priekšzīmi, pirmo reizi vēsturē nepalielinot savas administratīvās izmaksas un jau trešo gadu pēc kārtas nepalielinot savu darbinieku skaitu.

Taču juridiskās saistības tā nedrīkst neievērot. 2007. gadā sāktās ES finansētās programmas jau darbojas pilnā sparā. Tas nozīmē, ka 2012. gadā mums būs lielāki izdevumi, lai atlīdzinātu reģionālajām varas iestādēm un mazajiem uzņēmumiem, kas šajās programmās ieguldījuši savus līdzekļus.

2012. gada budžeta projekts paredz palielināt izdevumus tajās jomās, kur ir vislielākās izredzes sekmēt izaugsmi (it īpaši pētniecībā un kohēzijā). Tas nepieciešams, lai atbalstītu ES dalībvalstu pūliņus.

ES iestāžu darbībai ir atvēlēti tikai 6 % ES budžeta. Pārējie 94 % paredzēti Eiropas reģioniem un pilsētām, uzņēmumiem, zinātniekiem un iedzīvotājiem, un puse no tiem ir atvēlēti izaugsmei un nodarbinātībai.

Vēl par ES budžetu DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites