Navigācijas ceļš

Atpakaļ uz skolu! - 17/01/2011

Tukša klase ar tāfeli © ES

ES ierēdņi atgriežas skolas solā, lai ar jauniešiem runātu par Eiropas Savienības darbību.

Programma "Atpakaļ uz skolu" ES iestāžu darbiniekiem piedāvā vienu dienu pavadīt skolā un, ja iespējams, tajā, kur viņi paši ir mācījušies.

Šo iniciatīvu sāka Vācijas valdība 2007. gadā par godu tās prezidentūras sākumam ES Padomē, un to atbalstīja arī Komisija. Nākamās prezidentvalstis ES Padomē to ir turpinājušas. Šogad ir kārta Ungārijai un Polijai. Tā kā šī iniciatīva ir vainagojusies panākumiem, arī citas ES dalībvalstis piedalās un gaida ES ierēdņus atpakaļ vecajos skolas solos. Piedalīties ir aicinātas arī tās skolas, kuru audzēkņu vidū nav bijuši tagadējie ES ierēdņi.

Šajā pasākumā piedalās visu līmeņu ierēdņi, kas uz vienu dienu kļūst par ES sūtņiem. Par humāno palīdzību atbildīgā komisāre Kristalīna Georgijeva 2010. gada pavasarī apmeklēja vidusskolu, kas atrodas Bulgārijā, Elenā. Tur viņa tikās ar 13-17 gadus veciem skolēniem, kuri viņai uzdeva daudz jautājumu, it īpaši par to, kādu viņa redz "Eiropu". Viņa uzklausīja arī audzēkņu viedokli un iztaujāja, ko viņiem nozīmē būt eiropiešiem.

"ES atpakaļ uz skolu" piešķir Eiropai konkrētu veidolu un tuvina ES iestādes jaunajai paaudzei. Šis projekts paver skolēniem unikālu iespēju uzzināt par ES, klātienē izprašņājot cilvēkus, kuri paši palīdz Eiropas integrāciju īstenot dzīvē. Tas viņiem palīdz labāk saprast, kā ES darbojas, iepazīties ar dažādām ES politikas jomām un uzzināt par izglītības programmām, kurās viņi paši var piedalīties, piemēram, "Leonardo Da Vinci" DeutschEnglishfrançais un "Erasmus" DeutschEnglishfrançais .

Vai jūsu valsts programmā piedalās? To varat uzzināt Komisijas pārstāvniecībā savā valstī.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites