Naršymo kelias

Atgal į mokyklą! - 17/01/2011

Tuščia klasė su juoda mokykline lenta © ES

Europos Sąjungos pareigūnai eina į mokyklas kalbėtis su jaunimu apie Europos Sąjungos veiklą.

Pagal programą "Atgal į mokyklą" Europos Sąjungos tarnautojams siūloma vieną dieną praleisti mokykloje, pageidautina, toje, kurioje patys mokėsi.

Šią iniciatyvą Vokietijos pirmininkavimo Europos Sąjungai pradžios proga 2007 m. pradėjo įgyvendinti Vokietijos vyriausybė ir parėmė Europos Komisija. Vėliau ją tęsė kitos Europos Sąjungos Tarybai pirmininkavusios šalys. Šiemet - Vengrijos ir Lenkijos eilė. Iniciatyva buvo tokia sėkminga, kad prie jos prisijungė ir daugiau ES šalių. Jos taip pat pakvies ES tarnautojus apsilankyti savo senosiose mokyklose. Kitos ES mokyklos, kurių buvusių mokinių tarp ES tarnautojų nėra, irgi gali dalyvauti projekte.

Į šį nuotykį leidžiasi ir vienai dienai Europos Sąjungos ambasadoriais tampa visų lygmenų pareigūnai. 2010 m. pavasarį Elenos (Bulgarija) licėjuje lankėsi už humanitarinę pagalbą atsakinga Komisijos narė Kristalina Georgieva. Ji susitiko su 13-17 metų mokiniais, kurie Komisijos narei uždavė daugybę klausimų. Juos itin domino, kokią ji įsivaizduoja Europą ateityje. Komisijos narė išklausė mokinių nuomones ir klausė, ką jiems reiškia europietiškumas.

Programa "Atgal į mokyklą!" siekiama, kad Europos Sąjunga ir jos institucijos taptų jaunimui artimesnės, imtų sietis su konkrečiais žmonėmis. Šis projektas suteikia mokiniams galimybę žinių apie Europą gauti iš Europos Sąjungos integracijos procese tiesiogiai dalyvaujančių žmonių. Taip jie gali geriau suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga, sužinoti apie įvairių sričių Europos Sąjungos politiką ir mainų programas, kuriose galėtų dayvauti, pavyzdžiui, "Leonardo Da Vinci" DeutschEnglishfrançais arba "Erasmus" DeutschEnglishfrançais .

Jei norite sužinoti, ar programoje dalyvauja Jūsų šalis, kreipkitės į Komisijos atstovybę savo šalyje.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos