Navigācijas ceļš

Eiropas Savienība un jūs 2010. gadā - 23/12/2010

No papīra izlocīta figuriņa ES karoga krāsās © Mélanie Heddrich/Patrick Bombaert

Novērtējot aizvadīto gadu, brošūrā "Eiropa un jūs" aplūkotas dažas no iniciatīvām, ko ES īstenojusi 2010. gadā.

Grūtības, ko pieredzēja Grieķija un pavisam nesen Īrija, satricināja eirozonu un ES ekonomiku. ES reaģēja, šīm valstīm tūlīt piešķirot finansiālo palīdzību, un tas ļāva saglabāt kopējās valūtas uzticamību un uzticēšanos tirgum. Lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti, tā arī ieviesa jaunu mehānismu English, kura budžets ir aptuveni 500 miljardi eiro, un izveidoja finanšu tirgus uzraudzības iestādes DeutschEnglishfrançais.

Reaģējot uz krīzi, ES arī uzņēmās saistības, lai sekmētu nodarbinātību. Tā mobilizēja 100 miljonus eiro, lai finansētu mikrokredītus (aizņēmumus līdz 25 000 eiro), kas paredzēti bezdarbniekiem, kuri vēlas izveidot savu uzņēmumu.

Pavasarī ceļotāji, kuri vulkāna izvirduma pelnu mākoņa izraisīto aviosatiksmes traucējumu dēļ nevarēja izlidot, kā plānots, pateicoties ES noteikumiem par aviopasažieru aizsardzību, varēja saņemt kompensāciju un palīdzību. Tagad tādas pašas tiesības ir arī ceļotājiem, kuri dodas ceļā ar vilcienu vai kuģi. Rezultātā kavēšanās gadījumā vilciena biļete tiek atmaksāta līdz 50 % apmērā.

Pamattiesību jautājumā ES nesen pieņēma noteikumus, kuros paredzēts, ka iedzīvotājiem, kas ir iesaistīti kādā tiesvedības procesā, kurš norisinās citā ES valstī, par velti ir pieejami rakstiskās un mutiskās tulkošanas pakalpojumi.

ES nav aizmirsusi arī par patērētājiem. Pasākumi elektrisko un elektronisko ierīču pārstrādes jomā vai mobilajiem tālruņiem domāta vienota parauga lādētāja izstrāde liecina par tādu ES rīcību, kura skar eiropiešu ikdienu.

Visbeidzot, ārējās darbības jomā ES 2010. gadā sniegusi atbalstu daudzām dabas stihijas vai ekoloģiskas katastrofas piemeklētām valstīm un līdz ar to apliecinājusi, ka ir pasaulē nozīmīgākais palīdzības sniedzējs. Starptautiskajā palīdzībā, ko Haiti Englishfrançais saņēma tūlīt pēc zemestrīces, ES bija centrālā loma.

Brošūra "Eiropa un jūs 2010. gadā"

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites