Naršymo kelias

ES ir jūs 2010-aisiais - 23/12/2010

Europos Sąjungos vėliavos spalvų popieriaus lankstinys © Mélanie Heddrich ir Patrick Bombaert

Metams einant į pabaigą, knygelėje "Europa ir jūs" apžvelgiama įvairių sričių 2010 m. Europos Sąjungos veikla.

Graikiją, o vėliau ir Airiją užklupę sunkumai sukrėtė Euro zoną ir Europos ekonomiką. Europos Sąjunga skubiai skyrė šioms šalims finansinę pagalbą. Taip buvo išsaugotas bendros valiutos patikimumas ir sugrąžintas pasitikėjimas rinkomis. Be to, sukurtas naujoviškas beveik 500 milijardų eurų vertės mechanizmas English, užtikrinsiantis euro zonos finansinį stabilumą, ir įsteigta finansų rinkos priežiūros institucijų DeutschEnglishfrançais.

Ištikus krizei ES rūpinosi ir užimtumu. Ji sutelkė 100 mln. eurų mikrokreditams (mažesnėms kaip 25 000 eurų paskoloms) finansuoti. Šiuos mikrokreditus gali gauti įmonę steigti norintys bedarbiai.

Pavasarį keliautojai, kurių lėktuvai negalėjo pakilti dėl ugnikalnio pelenų debesų, gavo kompensacijas ir pagalbos, nes tokia teisė jiems suteikiama Europos Sąjungos teisės aktais dėl lėktuvų keleivių apsaugos. Nuo šių metų tokias pačias teises turi ir traukinių bei laivų keleiviai. Pavyzdžiui, jei traukinys vėluoja, gali būti grąžinama iki 50 % bilieto kainos.

Pagal naujus ES pagrindinių teisių srities teisės aktus piliečiai, dalyvaujantys teismo procesuose kitose valstybėse narėse, turi teisę į nemokamas vertimo raštu ir žodžiu paslaugas.

Nepamiršti ir vartotojai. Elektros ir elektronikos atliekų perdirbimo srities priemonės ir skatinimas kurti universalų mobiliųjų telefonų kroviklį - Europos Sąjungos pastangų gerinti kasdienį žmonių gyvenimą pavyzdžiai.

Išorės politikos priemonėmis Europos Sąjunga 2010 m. dar kartą įrodė, kad yra dosniausia pasaulyje pagalbos teikėja. Ji suteikė pagalbos ne vienai gaivalinių nelaimių ar ekologinių katastrofų ištiktai šaliai. Jai, pavyzdžiui, teko labai svarbus vaidmuo teikiant tarptautinę pagalbą žemės drebėjimo nusiaubtam Haičiui Englishfrançais.

Knygelė "Europa ir jūs 2010 m."

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos