Navigācijas ceļš

Atkal uz skolu! - 03/08/2010

Tukša klase ar melnu tāfeli © ES

ES ierēdņi atgriežas skolas solā, lai informētu jauniešus par Eiropas Savienības darbību.

Projekts "Atgriešanās skolā" ES iestāžu darbiniekiem piedāvā vienu dienu pavadīt skolā un, ja iespējams, tajā, kur viņi paši ir mācījušies.

Šo iniciatīvu sāka Vācijas valdība 2007. gadā par godu tās prezidentūras sākumam ES Padomē, un to atbalstīja arī Komisija. Nākamās prezidentvalstis ES Padomē to ir turpinājušas. Šogad ierēdņus viņu bijušajās skolās uzņems vienpadsmit valstis. Piedalīties var arī citas skolas Eiropas Savienībā, kuru audzēkņu vidū nav bijuši tagadējie ES ierēdņi.

Šajā pasākumā piedalās visu līmeņu ierēdņi, kas uz vienu dienu kļūst par ES sūtņiem. Par humanitāro palīdzību atbildīgā komisāre Kristalīna Georgijeva pavasarī apmeklēja vidusskolu, kas atrodas Bulgārijā, Elenā. Tur viņa tikās ar 13-17 gadus veciem skolēniem, kuri viņai uzdeva daudz jautājumu, it īpaši par to, kādu viņa redz Eiropu. Viņa uzklausīja arī audzēkņu viedokli un iztaujāja, ko viņiem nozīmē būt eiropiešiem.

Beļģija, kurai 1. jūlijā pienāca kārta sešus mēnešus vadīt Eiropas Savienības prezidentūru, 28. oktobrī sūtīs savus Eiropas Komisijā strādājošos ierēdņus uz skolām, kur viņi mācījušies.

"Atgriešanās skolā" piešķir Eiropai konkrētu veidolu un pietuvina ES iestādes jaunajai paaudzei. Šis projekts paver jauniešiem iespēju uzzināt par ES, klātienē izprašņājot cilvēkus, kuri paši palīdz Eiropas integrāciju īstenot dzīvē. Tas viņiem palīdz labāk saprast, kā ES darbojas, iepazīties ar dažādām ES politikas jomām un uzzināt par apmaiņas programmām, piemēram, "Leonardo Da Vinci" un "Erasmus".

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites