Naršymo kelias

Atgal į mokyklą! - 19/08/2010

Tuščia klasė su juoda mokykline lenta © ES

Europos Sąjungos pareigūnai eina į mokyklas kalbėtis su jaunimu apie Europos Sąjungos veiklą.

Pagal projektą "Atgal į mokyklą" Europos Sąjungos institucijų darbuotojams siūloma vieną dieną praleisti mokykloje, pageidautina, toje, kurioje patys mokėsi.

Šią iniciatyvą Vokietijos pirmininkavimo Europos Sąjungai pradžios proga 2007 m. pradėjo įgyvendinti Vokietijos vyriausybė ir parėmė Europos Komisija. Vėliau ją tęsė kitos Europos Sąjungos Tarybai pirmininkavusios šalys. Šiemet programoje dalyvauja vienuolika šalių. Jų mokyklose lankosi jose mokęsi pareigūnai. Kitos ES mokyklos irgi gali pareikšti norą dalyvauti projekte ir priimti lankytojus.

Į šį nuotykį leidžiasi ir vienai dienai Europos Sąjungos ambasadoriais tampa visų lygmenų pareigūnai. Pavasarį Elenos (Bulgarija) licėjuje lankėsi už humanitarinę pagalbą atsakinga Komisijos narė Kristalina Georgieva. Ji susitiko su 13-17 metų mokiniais, kurie Komisijos narę apibėrė klausimais. Be kita ko, jie domėjosi, kokią ji įsivaizduoja Europą ateityje. Komisijos narė išklausė mokinių nuomones ir klausinėjo, ką jiems reiškia europietiškumas.

Nuo liepos 1-osios Europos Sąjungai pirmininkaujanti Belgija numatė, kad Europos Komisijos pareigūnai belgai savo buvusiose mokyklose lankysis spalio 28 d.

Šiuo projektu siekiama, kad Europos Sąjunga ir jos institucijos taptų jaunimui artimesnės, imtų sietis su konkrečiais žmonėmis. Dabar mokiniai žinių apie Europą gali gauti iš Europos Sąjungos integracijos procese tiesiogiai dalyvaujančių žmonių. Taip jie gali geriau suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga, yra skatinami domėtis įvairių sričių Europos Sąjungos politika ir informuojami apie mainų programas, pavyzdžiui, "Leonardo Da Vinci" DeutschEnglishfrançais arba "Erasmus" DeutschEnglishfrançais .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos