Navigācijas ceļš

Beļģijas prezidentūras prioritāte ir rīcība - 01/07/2010

Beļģijas prezidentūras logo © eu2010.es

Beļģija iepazīstinājusi ar vērienīgu programmu, kuru tā plāno īstenot savas sešu mēnešu prezidentūras laikā 2010. gada otrajā pusē. Beļģija pārņem ES Padomes prezidētājvalsts pienākumus no Spānijas 1. jūlijā.

Beļģijas kā prezidētājvalsts darba programma nākamajiem sešiem mēnešiem saskan ar 18 mēnešu programmu, kuru Beļģija sagatavoja kopā ar Spāniju un Ungāriju (Spānijas prezidentūra nupat beidzās, bet Ungārijas prezidentūra sāksies nākamgad). Beļģijas galvenā prioritāte ir nodrošināt Lisabonas līguma īstenošanu. Šis līgums vienkāršo lēmumu pieņemšanu Eiropas Savienībā un stājās spēkā pagājušā gada decembrī.

Spānijas prezidentūras laikā Eiropā raizējās par eiro kursa krišanos un valstu budžeta deficītu. Jaunā prezidētājvalsts vēlas panākt ekonomikas atveseļošanos un izaugsmi un labāku tautsaimniecības pārvaldību. Beļģijas programma arī paredz tādas jaunas ES struktūras izveidi, kuras uzdevums būs finanšu tirgu uzraudzība. Skatiet Beļģijas prezidentūras darba programmu DeutschEnglishfrançaisNederlands.

Beļģija ir federāla valsts, kurā ir vairāk nekā 10 miljoni iedzīvotāju. Šobrīd pēc nesenajām vēlēšanām valstī tiek veidota jauna valdība. Šis apstāklis raisījis zināmas bažas, vai Beļģija varēs pārņemt ES Padomes prezidējošās valsts pienākumus. Tomēr Beļģijas premjerministrs Īvs Leterms apliecināja, ka Beļģija tam ir gatava. Turklāt tās programmai, kuras sagatavošana ilgusi divus gadus, ir plašs atbalsts.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites