Naršymo kelias

Per savo kadenciją Belgija pirmenybę teiks veiksmams - 01/07/2010

Belgijos pirmininkavimo logotipas © eu2010.be

Nuo liepos 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai iš Ispanijos perėmė Belgija. Šalis supažindino su plačių užmojų 2010 m. antro pusmečio programa.

Ateinančių šešių mėnesių Belgijos darbo programa yra suderinta su trijų pirmininkaujančių valstybių narių grupės, kurią sudaro Ispanija, Belgija ir Vengrija, darbo programa. Visų pirma Belgija nori užtikrinti, kad būtų įgyvendinama praėjusių metų gruodį įsigaliojusi Lisabonos sutartis, kuria supaprastinamas ES sprendimų priėmimas.

Pirmininkaujant Ispanijai Europą sukrėtė nukritusi euro vertė ir valstybių skolos. Pirmininkauti pradedanti Belgija siekia atkurti ekonomikos augimą ir pagerinti jos valdymą. Darbo programoje taip pat numatoma sukurti naują Europos finansų rinkų priežiūros struktūrą. Visą Belgijos pirmininkavimo programą rasite čia DeutschEnglishfrançaisNederlands.

Šiuo metu Belgija – federacinė valstybė, kurioje gyvena daugiau kaip 10 mln. gyventojų – formuoja naują vyriausybę. Buvo nerimaujama, kad pirmininkauti ES Tarybai Belgija pradėjo tokiomis sąlygomis. Vis dėlto atsistatydinęs Ministras Pirmininkas Yves'as Leterme'as užtikrino, kad Belgija yra pasirengusi pradėti pirmininkavimą. Jos programa, kuri buvo rengiama daugiau kaip dvejus metus, priimta didelės dalies sutarimu.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos