Navigatsioonitee

Belgia eesistumisperioodi moto: asuda tegudele - 01/07/2010

Eesistujariigi Belga logo © eu2010.be

Belgia sai Hispaania järel Euroopa Liidu Nõukogu eesistujaks 1. juulil ning on esitanud 2010. aasta teiseks poolaastaks ambitsioonika programmi.

Belgia eesistumisperioodi tööprogramm kuue kuu jooksul vastab 18-kuulisele programmile, mille Belgia, Hispaania ja Ungari (kelle eesistumisperiood algab järgmise aasta alguses) ühiselt koostasid. Belgia peamiseks eesmärgiks on eelmisel aastal jõustunud Lissaboni lepingu rakendamine, mis lihtsustaks ELi otsustusprotsessi menetlusi.

Hispaania eesistujariigiks olemise ajal tegi Euroopale muret euro väärtuse langemine ning riigivõlgade suurenemine. Nüüd on ülesanneteks majanduse taastamine ning majandusjuhtimise parandamine. Belgia programm sisaldab ka kava luua uus ELi struktuur, mis teostaks finantsturgude järelevalvet. Belgia ELi eesistumisperioodi töökava DeutschEnglishfrançaisNederlands.

Üle 10-miljonise elanikkonnaga föderaalriik Belgia on hetkel moodustamas uut valitsust. Sellega seoses on avaldatud muret, kas Belgia saab hakkama Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ülevõtmisega, kuid Belgia peaministri kohusetäitja Yves Leterme kinnitas, et Belgia on selleks ülesandeks valmis. Belgia töökava, mida on ette valmistatud kaks aastat, on pälvinud laiaulatusliku heakskiidu.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad