Navigācijas ceļš

ES rīko atvērto durvju dienu! - 06/05/2010

Atzīmējot Eiropas dienu, tiek rīkoti pasākumi, kuros visiem ES iedzīvotājiem ir iespēja tuvāk iepazīties ar Savienības darbību.

1950. gada 9. maijā Robērs Šūmans, kas tolaik bija Francijas ārlietu ministrs, sasauca preses konferenci, lai sniegtu svarīgu paziņojumu. Bija pagājuši daži gadi kopš Otrā pasaules kara beigām, un viņš aicināja Franciju, Vāciju un citas Eiropas valstis sadarboties ogļu un tērauda ražošanas nozarē. Viņš ierosināja tādējādi panākt noturīgu mieru Eiropā un spert pirmos soļus ceļā un ekonomisku savienību. Tagad šo deklarāciju uzskata par Eiropas Savienības rašanās brīdi, un kopš 1985. gada ik gadu 9. maijā svin Eiropas dienu.

Lai pienācīgi atzīmētu deklarācijas 60. gadadienu, ES iestādes rīko visdažādākos pasākumus: koncertus, deju uzvedumus, konkursus, informācijas stendus u.c.

Beļģijā galvenās svinības notiks Briselē, kur 8. maijā ES iestādes rīkos atvērto durvju dienu. Šī ir iespēja apmeklēt Eiropas Komisijas galveno ēku "Berlaymont", Parlamenta plenārsēžu zāli un Padomes lielo zāli, kur notiek ES dalībvalstu līderu un ministru sanāksmes.

Bērni Eiropas Parlamentā varēs taisīt papīra pūķus ES krāsās, bet Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komisijā uzzināt ko vairāk par bioloģisko daudzveidību. Eiropas Komisijā tiks rīkotas arī spēles, kuru mērķis ir pievērst bērnu uzmanību dzīvnieku labturībai.

Daudzkur notiks arī konferences, piemēram, Reģionu komitejā būs konference par Eiropas kultūru. Deputāti vadīs publiskas debates Eiropas Parlamentā. Apmeklētājiem būs arī iespēja piedalīties Padomes sanāksmes simulācijā un pārbaudīt savas spējas izstrādāt ES iniciatīvu "zaļo" transportlīdzekļu jomā.

Vēl 9. maijā iedzīvotāji varēs baudīt Eiropas kino bagātību festivālā "EuroCine". Festivāls notiks jau septīto reizi, un tā repertuārā ir 27 filmas no visām 27 ES dalībvalstīm. Tās rādīs piecu ES valstu galvaspilsētās.

 

Eiropas dienas svinības Briselē DeutschEnglishfrançaisNederlands

9. maija svinību pasākumi Eiropā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites