Navigācijas ceļš

Darbs ES iestādēs - 11/03/2010

ES maina ierēdņu atlases procedūru, galveno uzmanību pievēršot faktiskajām prasmēm, nevis formālajām zināšanām.

Eiropas Personāla atlases birojs EPSO cer, ka jaunās metodes paātrinās procedūru un piesaistīs prasmīgākus un pieredzējušākus cilvēkus.

Darbam ES civildienestā katru gadu piesakās desmitiem tūkstoši cilvēku — tulki, tulkotāji, juristi, sekretāres un administratori.

Iepriekš šis process, kas sākās ar dažādiem pārbaudījumiem, varēja ilgt pat divus gadus. Tas atbaidīja kandidātus, nostādot ES iestādes kā iespējamos darba devējus nelabvēlīgā situācijā.

“Darba tirgū, kur konkurence arvien pieaug, ES iestādēm ir jāspēj piesaistīt dažādus visaugstākās raudzes kandidātus,” saka jaunais iestāžu attiecību un administratīvo jautājumu komisārs Marošs Šefčovičs.

“Ir svarīgi, lai mēs paturētu šos cilvēkus, un tas būs iespējams tikai tad, ja viņi varēs atrast viņus interesējošu darbu pietiekami īsā laikposmā.”

Jaunā procedūra ilgs tikai 5-9 mēnešus, daļēji tāpēc ka pieprasītākajiem darbinieku profiliem — administratoriem, asistentiem un valodniekiem — konkursus rīkos biežāk nekā iepriekš. Turklāt kandidātiem nebūs jāiegaumē vispārīgi fakti un skaitļi par ES vēsturi. Vismaz no sākuma ne.

Jaunajā procedūrā ir paredzētas divas kārtas. Vispirms pārbaudīs kandidātu profesionālās un domāšanas spējas. Šis pārbaudījums notiks pašu valstī. Tos, kuri būs izturējuši priekšatlasi, aicinās uz Briseli. Tikai tad pārbaudīs viņu zināšanas par ES. Otrajā kārtā kandidātiem būs jākārto ar darbu saistīti pārbaudījumi, kas parādīs viņu spējas tādās jomās kā problēmu risināšana, darbs komandā un saziņa.

Kandidāti saņems detalizētāku sava snieguma novērtējumu, un, ja atzīs, ka pārbaudījumi ir nokārtoti sekmīgi, visticamāk viņus aicinās uz interviju. Tos, kuri ir sekmīgi nokārtojuši visus pārbaudījumus, iekļauj rezerves sarakstā, kas ir derīgs vienu gadu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites