Naršymo kelias

Darbas ES institucijose - 11/03/2010

ES institucijų tarnautojų atrankos tvarka keičiama iš esmės. Dėmesys sutelkiamas ne į formalias žinias, o į praktinius įgūdžius.

Keisdama įdarbinimo tvarką Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) tikisi paspartinti įdarbinimo procesą ir darbu institucijose sudominti daugiau įgūdžių ir patirties turinčius žmones.

Kasmet dešimtys tūkstančių žmonių bando įsidarbinti ES institucijose vertėjais žodžiu arba raštu, teisininkais, sekretoriais ir administratoriais.

Įdarbinimo procesas pradedamas įvairiais testais ir gali trukti dvejus metus. Dėl to kandidatai praranda norą dalyvauti konkursuose, o ES institucijos – galimybę įdarbinti puikių darbuotojų.

„Didėjant konkurencijai darbo rinkoje Europos institucijos turi pritraukti geriausius įvairių specializacijų kandidatus, – sakė už institucijų ryšius ir administravimą atsakingas naujosios Europos Komisijos narys Marošas Šefčovičius.

Taip pat svarbu šiuos kandidatus išlaikyti, o tai pasieksime tik jeigu jie turės galimybę be reikalo negaišdami susirasti įdomų darbą.“

Naujoji procedūra truks tik 5–9 mėnesius iš dalies dėl to, kad konkursai tokioms įprastoms pareigoms, kaip administratorių, padėjėjų ir kalbos specialistų, bus rengiami kasmet – daug dažniau negu iki šiol. Kandidatams bent jau iš pat pradžių nebereikės įsiminti daugybės Europos Sąjungos istorijos faktų ir skaičių.

Naująją procedūrą sudaro du etapai. Visų pirma kandidatų gyvenamosiose šalyse bus tikrinami jų profesiniai įgūdžiai ir kognityviniai gebėjimai. Pirminę atranką perėję kandidatai bus kviečiami į Briuselį. Tik tada bus tikrinamos jų žinios apie Europos Sąjungą. Be to, antrajame etape jų bus paprašyta atlikti su darbu susijusias užduotis ir parodyti, kaip jie sugeba spręsti problemas, dirbti komandoje ir bendrauti.

Kandidatai bus išsamiau informuojami apie jų vertinimą ir, jei pereis antrąjį etapą, veikiausiai bus pakviesti į pokalbį. Atranką perėję, bet tuojau pat neįdarbinti kandidatai bus įrašyti į rezervo sąrašą, kuris galios vienerius metus.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos