Navigācijas ceļš

Jaunā Komisija var sākt darbu - 09/02/2010

Eiropas Parlaments plenārsēdē ©ES

Priekšsēdētāja Barrozu jaunā komanda iegūst Parlamenta atbalstu.

Šodien EP deputāti apstiprināja 26 Eiropas Komisijas komisāra amata kandidātus, līdz ar to priekšsēdētāja Barrozu jaunā komanda var sākt darbu. 488 deputāti nobalsoja par, 137 pret, un 72 atturējās, balsojuma rezultātiem krietni pārsniedzot nepieciešamo balsu vairākumu.

Šis balsojums vainago procesu, kas sākās septembrī, kad priekšsēdētājs ieguva Parlamenta atbalstu otrajam pilnvaru laikam.

Jaunajai Komisijai vajadzēja sākt darbu 2009. gada novembrī, tomēr tās apstiprināšana aizkavējās, jo Lisabonas līgumu ratificēja vēlāk nekā plānots un pēc iztaujāšanas EP janvārī savu kandidatūru atsauca komisāres amata kandidāte no Bulgārijas. Rumjanu Jelevu aizstāja Pasaules bankas viceprezidente Kristalīna Georgijeva, kuru Parlamentā iztaujāja pagājušajā nedēļā.

Kopā ar Barrozu kungu jaunajā kolēģijā ir 27 komisāri, — pa vienam no katras ES dalībvalsts. Četrpadsmit no tiem, priekšsēdētāju ieskaitot, darbojās iepriekšējā Komisijā. Viņu pilnvaru laiks ir pieci gadi.

Barrozu jaunā komanda sāks darbu pēc tam, kad to oficiāli apstiprinās ES vadītāji.

Politiskās nostādnes jaunajai Komisijas kolēģijai DeutschEnglishfrançaisportuguês

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites