Cesta

Členové nové Evropské komise se konečně ujmou svých funkcí - 09/02/2010

Fotografie ze zasedání Evropského parlamentu © EU

Nový Barrosův tým získal podporu Parlamentu

Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili složení nové Evropské komise. Členové nového Barrosova týmu se tak mohou ujmout svých funkcí. Většina, která je ke schválení nutná, byla bezpečně dosažena: 488 poslanců bylo pro, 137 proti a 72 poslanců se hlasování zdrželo.

Hlasováním vyvrcholil proces, který začal v září 2009, kdy předseda Barroso získal podporu Parlamentu pro setrvání ve funkci i v dalším období.

Nová Komise měla začít pracovat již loni v listopadu, avšak její jmenování se opozdilo kvůli průtahům s ratifikací Lisabonské smlouvy a také kvůli odstoupení bulharské kandidátky po jejím lednovém slyšení. Rumjanu Želevovou nahradila místopředsedkyně Světové banky Kristalina Georgievová, která slyšení absolvovala minulý týden.

S předsedou Barrosem má nová Komise 27 členů, z každé země jednoho. 14 z nich, včetně předsedy, již pracovalo v minulé Komisi. Funkční období Komise trvá pět let.

Členové nového týmu se ujmou funkcí po formálním jmenování vedoucími představiteli členských států EU.

Politické priority nové Komise DeutschEnglishfrançaisportuguês

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy