Navigačný riadok

Kristalina Georgievová je nová nominantka na post komisárky za Bulharsko - 22/01/2010

Značka ukazujúca cestu k Európskemu parlamentu © EÚ

Dátum nového vypočutia bol stanovený na 3. februára. Hlasovanie parlamentu o novej Komisii bude nasledovať 9. februára.

Bulharsko navrhlo za komisárku novej Komisie Kristalinu Georgievovú v nadväznosti na stiahnutie kandidatúry Rumiany Želevovej. Portfólio pre bulharskú nominantku ostalo nezmenené. Ide o post komisárky pre medzinárodnú spoluprácu, humanitárnu pomoc a krízové opatrenia. Kristalina Georgievová je momentálne viceprezidentkou Svetovej banky.

Predseda Komisie José Manuel Barroso prijal jej kandidatúru 21. januára a parlament naplánoval vypočutie Kristaliny Georgievovej na 3. februára.

Stiahnutie kandidatúry Rumiany Želevovej bolo oznámené 19. januára, v deň, keď sa mali ukončiť vypočutia kandidátov. Pôvodná bulharská nominantka vystúpila pred parlamentným výborom pre rozvoj 12. januára.

Navrhovaných členov Komisie musí schváliť Európsky parlament. Poslanci neschvaľujú jednotlivých kandidátov, ale Komisiu ako celok. Hlasovanie, ktoré bolo pôvodne naplánované na 26 januára, by malo aktuálne prebehnúť 9. februára.

Zoznam navrhovaných komisárov

Politické usmernenia pre novú Komisiu DeutschEnglishfrançaisportuguês

Reakcia predsedu Parlamentu na stiahnutie kandidatúry Rumiany Želevovej

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy