Navigācijas ceļš

Kristalīna Georgjeva ir jaunā komisāres amata kandidāte no Bulgārijas - 22/01/2010

Ceļazīme ar bultiņu, kura norāda Eiropas Parlamenta virzienu © ES

Jaunās kandidātes iztaujāšana paredzēta 3. februārī, un Parlamenta balsojums par jauno Komisiju — 9. februārī.

Bulgārija izvirzīja Kristalīnas Georgjevas kandidatūru darbam nākamajā Komisijā pēc tam, kad Rumjana Želeva lūdza izsvītrot sevi no komisāru kanditātu saraksta. Georgjeva izvirzīta tam pašam amatam kā Želeva, proti, humanitāro lietu komisāres amatam. Patlaban Georgjeva ir Pasaules Bankas viceprezidente.

Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu apstiprināja viņas kandidatūru 21. janvārī, un Georgjevas iztaujāšana Parlamentā notiks 3. februārī.

Par Želevas kandidatūras atsaukšanu tika paziņots 19. janvārī, un tā bija ieplānota kā pēdējā diena kandidātu uzklausīšanai. Nedēļu pirms tam viņa bija uzstājusies Parlamenta attīstības komitejā.

Kandidatūras jāapstiprina Eiropas Parlamentā. Saskaņā ar ES noteikumiem eirodeputāti balso par visu kolēģiju, nevis par atsevišķiem kandidātiem. Balsošanai bija jānotiek 26. janvārī. Tagad ir plānots, ka tā notiks 9. februārī.

Komisāru amatu kandidātu saraksts

Politiskās nostādnes jaunajai Komisijas kolēģijai DeutschEnglishfrançaisportuguês

Parlamenta priekšsēdētāja reakcija uz Želevas kandidatūras atsaukumu

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites