Naršymo kelias

Bulgarija pasiūlė naują kandidatę į Europos Komisijos narius Kristaliną Georgievą - 22/01/2010

Rodyklė į Europos Parlamentą © ES

Naujos kandidatės klausymą numatyta surengti vasario 3 d., o Europos Parlamentas dėl naujos sudėties Europos Komisijos turėtų balsuoti vasario 9 d.

Rumianai Jelevai atsiėmus savo kandidatūrą į naujosios Komisijos narius, Bulgarija pasiūlė naują kandidatę – Kristaliną Georgievą. K. Georgieva siūloma į tą patį už humanitarinę pagalbą atsakingo Komisijos nario postą, kurio siekė R. Jeleva. K. Georgieva šiuo metu dirba Pasaulio banko viceprezidente.

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso sausio 21 d. pritarė K. Georgievos kandidatūrai, o Europos Parlamentas numatė ją išklausyti vasario 3 d.

Apie tai, kad R. Jeleva atsiima kandidatūrą, pranešta sausio 19 d. Tai turėjo būti paskutinė kandidatų klausymų diena. Parlamento Vystymosi komitetas ją buvo išklausęs prieš savaitę.

Kandidatus į Komisijos narius turi patvirtinti Europos Parlamentas. Pagal Europos Sąjungos taisykles Parlamento nariai balsuoja už visą Komisiją, o ne už atskirus jos narius. Iš pradžių buvo numatyta, kad balsavimas vyks sausio 26 d. Dabar planuojama balsuoti vasario 9-ąją.

Paskirtųjų Komisijos narių sąrašas

Naujosios Komisijos politikos gairės DeutschEnglishfrançaisportuguês

Parlamento Pirmininko reakcija į R. Jelevos pasitraukimą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos