Navigācijas ceļš

Nominētajiem komisāriem "darba intervijas" - 11/01/2010

Ceļazīme ar bultiņu, kura norāda Eiropas Parlamenta virzienu © ES

Komisāru amata kandidātus no 11. līdz 19. janvārim iztaujās Eiropas Parlaments.

ES tiesību akti paredz kandidātu uzklausīšanu, lai tautas pārstāvjiem — Eiropas Parlamenta deputātiem — būtu teikšana par to, kas strādās Komisijā.

Visi 26 komisāru kandidāti (ieskaitot ES augsto pārstāvi ārlietās) jau ir iesnieguši savu CV un rakstiskas atbildes uz anketas jautājumiem. Trīs stundu ilgajā publiskajā uzklausīšanā viņi atbildēs uz Parlamenta komiteju locekļu jautājumiem, kas skar tās politikas jomas, kuras ietilptu viņu turpmākajos pienākumos.

Eiropas Parlamenta deputāti izvērtēs kandidātu zināšanas un kompetenci, uzticību ES mērķiem, personisko neatkarību un politiskās prioritātes. Parlaments arī sniegs atzinumu par ierosināto pienākumu sadalījumu un politisko programmu.

Parlaments jau ir apstiprinājis Žozē Manuelu Barrozu par Komisijas priekšsēdētāju uz otru termiņu.

Plenārsēdē, kas notiks 26. janvārī, eirodeputāti ar balsu vairākumu lems, vai apstiprināt jauno komisiju kopumā. Ja komisija tiks apstiprināta, ES valdību vadītāji oficiāli iecels Komisijas kolēģiju. Komisāri amatā stājas uz pieciem gadiem, un šī termiņa laikā viņi atskaitās parlamentam. Parlaments var pieprasīt visu komisāru kopīgas atkāpšanās no amata.

 

Nominēto komisāru saraksts

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites