Naršymo kelias

Paskirtieji Komisijos nariai dalyvaus „pokalbiuose dėl darbo“ - 11/01/2010

Rodyklė į Europos Parlamentą © ES

Sausio 11–19 dienomis kandidatai į kitos kadencijos Komisijos narius atsakinės į Europos Parlamento klausimus.

Pagal ES teisę reikalaujama surengti paskirtųjų Komisijos narių klausymus, kad piliečiams atstovaujantys Europos Parlamento nariai galėtų nuspręsti, ar jų kandidatūros tinkamos.

26 kandidatai į Komisijos narius (įskaitant kandidatę į ES vyriausiojo užsienio reikalų įgaliotinio postą) jau pateikė savo gyvenimo aprašymus ir atsakė į klausimus raštu. Per trijų valandų viešus klausymus jie atsakinės į Parlamento komitetų, dirbančių politikos srityse, už kurias jie rengiasi būti atsakingi, klausimus.

Parlamento nariai vertins kandidatų žinias, kompetenciją, pasiryžimą dirbti Europos Sąjungos labui, asmeninį nepriklausomumą ir politinius prioritetus. Be to, Parlamentas pareikš savo nuomonę apie siūlomą atsakomybės sričių paskirstymą ir politinę programą.

José Manuelio Barroso kandidatūrą Parlamentas jau patvirtino. Jis antrai kadencijai liks Komisijos pirmininku.

Per plenarinę sesiją sausio 26 d. Parlamento nariai balsų dauguma nuspręs, ar patvirtinti visą naujos sudėties Europos Komisiją. Gavus šį patvirtinimą, Komisiją oficialiai paskirs ES vyriausybių vadovai. Komisijos nariai skiriami penkeriems metams. Visą šį laiką jie lieka atskaitingi Parlamentui, kuris gali pareikalauti visų Komisijos narių atsistatydinimo.

 

Paskirtųjų Komisijos narių sąrašas

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos