Navigācijas ceļš

Eiropa un jūs 2009. gadā - 28/12/2009

Ziedoši krokusi sniegā © EC

Gada pēdējā mēnesī ir lietderīgi apkopot bilanci. Ko 2009. gadā ES ir darījusi savu iedzīvotāju labā?

Eiropas Savienība ietekmē eiropiešu ikdienu arī tad, ja vienmēr par to nepiedomājam. Tai rūp jautājumi, kas ir svarīgi pilsoņiem, patērētājiem un darba ņēmējiem.

Šis gads bijis finanšu krīzes seku gads. ES ir darījusi visu, lai ierobežotu kaitējumu Eiropā, īstenojot ekonomikas atveseļošanas plānu, kura mērķis ir pasargāt nodarbinātību un noguldījumus.

Veikti arī daudzi pasākumi patērētāju aizsardzībā. Mobilo sakaru jomā, piemēram, tagad ir lētāk nosūtīt īsziņu, kā arī veikt un saņemt zvanus ārvalstīs.

ES veikusi vērienīgus apsekojumus, lai novērtētu tīmekļa vietnes, kurās pārdod elektroniskas preces un aviobiļetes, un pieprasa patērētāju tiesību ievērošanu to darbībā. Piemēram, vietnēs, kur var iegādāties aviobiļetes, jau darījuma sākumā ir jānorāda tādas papildu izmaksas kā maksa par kredītkartes izmantojumu, un tās nekādā gadījumā nevar pieskaitīt rezervācijas cenai pēc tam.

Eiropas Savienība ir aktīva arī dabas aizsardzības jomā. Ir pieņemti jauni noteikumi, lai ierobežotu kaitīgu izplūdes gāzu izmešus degvielas uzpildes stacijās un pesticīdu izmantojumu.

Tā vada arī cīņu pret klimata pārmaiņām. Ir veikti visdažādākie pasākumi, lai ierobežotu ikdienas energopatēriņu, piemēram, klasiskās kvēlspuldzītes pakāpeniski aizstās ar ekonomiskajām spuldzēm. Pateicoties šiem pasākumiem, līdz 2020. gadam ikgadējam elektropatēriņam ES būtu jāsamazinās par 12 %.

Daudz paveikts arī solidaritātes jomā. ES piešķīra palīdzību Itālijai 500 miljonu eiro apmērā, lai sniegtu atbalstu Abruci reģionam, ko 2009. gada aprīlī skāra zemestrīce. ES joprojām ir pirmā lielākā attīstības palīdzības sniedzēja, aktīvi cīnoties pret nabadzību un badu pasaulē.

Eiropa un jūs 2009. gadā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites