Naršymo kelias

ES ir jūs 2009-aisiais - 28/12/2009

Sniege žydintis krokas © EB

Paskutinis metų mėnuo – tinkamas laikas įvertinti, ką ES nuveikė piliečių labui 2009-aisiais.

Europos Sąjungos veikla turi įtakos kasdieniam piliečių gyvenimui. Žmonės ne visada net žino, kad Europos Sąjunga sprendžia kasdienes jų – piliečių, vartotojų ir darbuotojų – problemas.

Visus šiuos metus buvo juntamos finansų krizės pasekmės. ES atkakliai dirbo, kad Europoje jos būtų kuo švelnesnės. Siekiant išsaugoti darbo vietas ir santaupas, parengtas ekonomikos atgaivinimo planas.

Nemažai nuveikta ir vartotojų apsaugos srityje. Pavyzdžiui, nuvykę į kitą ES šalį už SMS žinutes ir mobiliojo telefono skambučius dabar mokame pigiau.

ES atliko plataus masto tyrimą, kad įvertintų interneto svetaines, kuriose parduodamos elektroninės prekės ir lėktuvų bilietai, ir priverstų jas gerbti vartotojų teises. Pavyzdžiui, perkant tokioje svetainėje lėktuvo bilietą, papildomos išlaidos, kaip antai kredito kortelės mokestis, privalo būti nurodytos pačioje mokėjimo operacijos pradžioje. Tokios išlaidos jokiu būdu negali būti pridedamos prie užsakyto bilieto kainos pabaigoje.

Daug dirbta ir ekologijos srityje. Be kita ko, nustatytos naujos taisyklės, kuriomis siekiama riboti kenksmingų garų išlakas degalinėse ir griežčiau reglamentuoti pesticidų naudojimą.

Be to, ES – kovos su klimato kaita lyderė. Imtasi įvairių priemonių, kad įprasti buitiniai prietaisai naudotų mažiau energijos. Pavyzdžiui, įprastas kaitrines lemputes palaipsniui pakeis elektrą taupančios lemputės. Taikant šias priemones ES kasmet suvartojamas elektros kiekis iki 2020 m. turėtų sumažėti daugiau kaip 12 %.

ES valstybės 2009-aisiais turėjo daug progų parodyti savo solidarumą. Siekiant padėti 2009 m. balandį nuo žemės drebėjimo nukentėjusiam Abrucų regionui, Italijai skirta 500 mln. eurų pagalba. Kaip ir anksčiau, ES yra didžiausia pasaulyje pagalbos besivystančioms šalims teikėja ir aktyvi kovotoja su skurdu ir badu visame pasaulyje.

ES ir jūs 2009-aisiais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos