Naršymo kelias

Paskirti nauji ES aukščiausieji pareigūnai - 20/11/2009

Hermanas Van Rompuy, Švedijos ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas, Komisijos pirmininkas J. M. Barroso, Catherine Ashton

Europos vadovai išrinko Belgijos premjerą pirmuoju nuolatiniu ES pirmininku. Komisijos narė Catherine Ashton iš Jungtinės Karalystės bus atsakinga nebe už prekybą, o už užsienio politiką.

Po įtemptų derybų Tarybos susitikime, apie kurį rašys istorijos vadovėliuose, vienbalsiai pritarta Belgijos ministro pirmininko Hermano Van Rompuy ir Komisijos narės Catherine Ashton kandidatūroms.

Juos abu pasveikino Pirmininkas J. M. Barroso. „Manau, kad bus neįmanoma pasirinkti geresnių Europos Sąjungai vadovų negu šie žmonės.“

Krikščionis demokratas ir ekonomisto specialybę turintis 62 metų H. Van Rompuy Belgijos ministro pirmininko pareigas ėjo beveik metus. Daug kas jį vertina už tai, kad jis grąžino šaliai stabilumą išsklaidęs įtampą tarp prancūzakalbės ir flamandų bendruomenių.

„Šio aukšto posto nesiekiau ir niekaip nesikišau priimant šį sprendimą. Tačiau nuo šio vakaro visiškai atsiduosiu šiam darbui“, – pasakė jis.

Pritariant Europos Komisijai ES vyriausiąja užsienio reikalų ir saugumo politikos įgaliotine Taryba paskyrė 53 metų Catherine Ashton. JK leiboristų partijos narė taip pat eis šiuo metu formuojamos naujos sudėties Komisijos pirmininko pavaduotojos pareigas.

Dvi vadovų pareigybės buvo sukurtos neseniai patvirtinta Lisabonos sutartimi, kuria siekiama svarbesnio ES vaidmens pasaulyje ir paprastesnio sprendimų priėmimo.

Naujojo ES pirmininko kadencija truks 2,5 metų. Jis vadovaus svarbiems ES susitikimams vietoje tai dariusių rotacine tvarka kas pusę metų pirmininkaujančių valstybių narių.

Pagrindinės H. Van Rompuy užduotys bus vadovauti Tarybos susitikimams ir atstovauti ES vadovams pasaulio arenoje. Be to, jis atstovaus Tarybai santykiuose su kitomis ES institucijomis.

Catherine Ashton kompetencijai priklausys siūlyti gynybos ir saugumo priemones. Be to, jos užduotis bus sukurti savą diplomatų tinklą pasaulyje.

Ji teigė esanti nustebinta šio paskyrimo. Tai dar turi patvirtinti Parlamentas. „Man didžiulė garbė, kad manęs paprašyta imtis šio vaidmens.

Užtikrinu jus, kad pasirūpinsiu atstovavimu mūsų vertybėms visame pasaulyje.“

Į vyriausiojo įgaliotinio pareigybę įeis dvi egzistuojančios pareigybės: vyriausiojo bendros užsienio reikalų ir saugumo politikos įgaliotinio ir už išorės santykius atsakingo Komisijos nario.

Paskirtos pareigos bus oficialiai pradedamos eiti gruodžio 1 d. įsigaliojus Lisabonos sutarčiai.

 

ES Taryba paskelbia naujus ES vadovus Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos