Navigatsioonitee

Euroopa Parlamendi valimiste tulemusega kujundatakse 500 miljoni elaniku tulevik - 02/06/2009

Valimisplakat © CE

4.-7. juunini otsustavad 27 liikmesriigi 375 miljonit kodanikku Euroopa tuleviku üle. Valiku tegemisel on neile abiks arvukad teabeallikad.

4.-7. juunini toimuvad Euroopa Parlamendi valimised määratlevad ligikaudu 500 miljoni Euroopa kodaniku käekäigu järgmise viie aasta jooksul.

Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso kutsub kodanikke üles oma hääle maksma panekuks käesolevatel valimistel osalema. Barroso üleskutse on kättesaadav tema videoblogi DeutschEnglishfrançaisportuguês vahendusel.

Valimiste tulemusel on määrav tähtsus, kuna käesoleval nädalal valitava Euroopa Parlamendi liikmed hakkavad suure tõenäosusega otsustama muu hulgas selliste küsimuste üle nagu energiavarustus, finantsturgude tõhusam kontroll, pere- ja tööelu ühitamine.

Euroopa Parlamendil on tähtis roll nii õigusaktide väljatöötamisel kui ka ELi institutsioonide järelevalves. Euroopa Parlamendis esindavad selle liikmed otseselt nende poolt hääle andnud inimeste seisukohti.

Valiku tegemiseks võivad hääletajad pöörduda erinevate teabeallikate poole: Euroopa Parlamendi veebisaidil on esitatud iga riigi kandidaadid ning veebisaidil Europarltv esitatakse videosid reklaamikampaaniatest. Järjest rohkem esitatakse valimist käsitlevat teavet ja vastukaja erinevate sotsiaalsete võrgustike veebisaitidel.

Tulemused tehakse teatavaks pühapäeval, 7. juunil pärast kella 22.00 otse Euroopa Parlamendi hoonest Brüsselis.

Seega on kõik valmis Euroopa tuleviku seisukohast tähtsa otsuse tegemiseks. Teil tuleb vaid anda oma hääl ajavahemikus 4.- 7. juuni 2009!

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad