Cesta

Evropské volby se týkají 500 milionů občanů - 02/06/2009

Volební plakát © ES

Od 4. do 7. června bude 375 milionů občanů 27 zemí rozhodovat o budoucnosti Evropy. Při rozhodování jim pomůže řada zdrojů informací.

Evropské volby, které se konají od 4. do 7. června, určí osud přibližně 500 milionů evropských občanů na příštích pět let.

Predseda Evropské komise José Manuel Barroso obcany vyzval k tomu, aby se k volbám dostavili v hojném poctu a aby tak vyjádrili svuj názor. Jeho zprávu obcanum naleznete na jeho videoblogu DeutschEnglishfrançaisportuguês.

Volby mají obrovský význam, jelikož nově zvolený Evropský parlament by se měl ve své práci zaměřit na klíčové otázky, jako je zabezpečení dodávek energie, regulace finančních trhů či nalezení rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem.

Parlament sehrává zásadní roli při vytváření právních předpisů a dohledu nad institucemi. Poslanci EP zastupují přímo občany.

Voliči mají při rozhodování, komu dají svůj hlas, k dispozici mnoho zdrojů informací: internetové stránky Evropského parlamentu, kde naleznou seznam všech kandidátů podle země, a dále internetové stránky Europarltv, kde jsou ke shlédnutí volební spoty kandidátů. Další informace kromě toho nabízejí internetové stránky různých sociálních sítí, kde se můžete seznámit i s názory občanů na evropské volby.

Výsledky voleb budou vyhlašovány v neděli 7. června od 22.00 v přímém přenosu z jednacího sálu Evropského parlamentu.

Vše je tedy připraveno na to, aby tyto volby skutečně odrážely hlas občanů. Přijďte 4. až 7. června 2009 spoluvytvářet budoucnost Evropy.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy