Naršymo kelias

Komisija pateikia naujausių laimėjimų ataskaitą - 28/05/2009

Europos Komisijos nariai už stalo © EB

Europos Komisijos sėkmingos veiklos pavyzdžiais laikomi veiksmai ekonomikos ir kovos su klimato kaita srityse.

Artėjant Europos Parlamento rinkimams, Komisija pateikia ataskaitą, kurioje pabrėžiami Europos Sąjungos pastarųjų penkerių metų laimėjimai. Vienas iš svarbių darbų – Europos suvienijimas (2004 m. ir 2007 m. ES plėtra).

„Europa įrodė, kad turėdama 27 valstybes nares yra dar stipresnė ir pajėgi veiksmingai dirbti, – teigė Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso ragindamas europiečius birželio 4–7 d. balsuoti rinkimuose. – Dabar atėjo laikas Europos piliečiams išreikšti savo nuomonę, nuo kurios priklausys Europos ateitis.“

Per ekonominę krizę ES daug nuveikė, kad finansų rinkos vėl taptų stabilios ir vėl būtų teikiamos paskolos. Komisija pirmoji iš visų tarptautinių institucijų parengė patikimą ekonomikos gaivinimo planą.

Daug jėgų ES skyrė tam, kad Europoje ir visame pasaulyje būtų griežčiau reguliuojamos ir prižiūrimos finansų sistemos. Tai būtina norint atgauti pasitikėjimą sistema ir užkirsti kelią kitai krizei.

Per J. M. Barroso kadenciją Europos teisės aktų leidėjai ir valstybių vadovai susitarė dėl daugiau kaip 470 Komisijos pasiūlymų. Tarp jų yra labai svarbus teisės aktų rinkinys English, skirtas kovai su klimato kaita ir skatinantis gaminti ir vartoti švarią energiją.

Europa viena iš pirmųjų pradėjo kovą su klimato kaita. Kurdama didžiausią pasaulyje tarptautinę anglies dvideginio rinką ji parodė pavyzdį kitoms šalims, kurios dabar planuoja diegti panašias prekybos taršos leidimais sistemas.

Šiai Europos Komisijai svarbiausi buvo vartotojų interesai. Ji pasiekė, kad viešuoju transportu važinėjantys keleiviai turėtų daugiau teisių ir gerokai sumažėtų mobiliojo telefono skambučių tarifai.

ES vykdomoji institucija – ekonomikos ir darbo rinkos reformų, kuriomis siekiama padaryti Europą konkurencingesnę pasaulyje, šalininkė. Ji sumažino ES teisės aktų puslapių skaičių 5 000 ir tikisi iki 2012 m. 25 % sumažinti biurokratinius formalumus imonėms.

J. M. Barroso teigimu, „Komisija įrodė, kad gali daug nuveikti Europos piliečių labui“.

Skaityti brošiūra .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos