Navigācijas ceļš

Balsij ir vērtība - 11/05/2009

MTV atbalsta ES, rīkojot jauniešiem kampaņu par piedalīšanos EP vēlēšanās.

Nesenā pētījumā konstatēts, ka jauniešiem atšķirībā no viņu vecākiem trūkst motivācijas jūnijā piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tas nav nekas jauns — jau 2004. gada vēlēšanās piedalījās tikai 40 % balsstiesīgo jauniešu vecumā līdz 25 gadiem, kamēr kopējā vēlētāju aktivitāte bija 48 %.

MTV savā starptautiskajā 168 kanālu tīklā ir sākusi raidīt reklāmas, kurās aicina piedalīties vēlēšanās. Tajās redzami jaunieši ar skaļruņiem slavenākajās Londonas, Parīzes un Romas vietās. Un kāds ir vēstījums? Balsošana jauniešiem ir iespēja, kā likt sevi sadzirdēt.

“Jaunieši ir Eiropas Savienības nākotne. Mums vajadzīgas viņu idejas un viņu aktīva piedalīšanās. Viņiem jāzina, ka viņu balsij ir vērtība,” sacīja Komisijas priekšsēdētāja vietniece Margota Valstrēma. Tāpēc sauklis ir: “Vai tu mani dzirdi?”

Eiropas Parlamentam šobrīd ir plašākas pilnvaras nekā 1979. gadā, kad to ievēlēja pirmoreiz. Tas, piemēram, ir viens no galavārda teicējiem ES budžeta apstiprināšanā. Tomēr vēlētāju aktivitāte ir krietni kritusies salīdzinājumā ar pirmajām vēlēšanām, kurās toreiz piedalījās 62 % balsstiesīgo pilsoņu. Apliecinot jaunās vēsmas, šāgada vēlēšanu kampaņā vairāk uzsvērta izvēles iespēja nekā pilsoņa pienākums, kas dominēja līdz šim.

Jaunieši var paust savas vēlmes un domas kampaņas tīmekļa vietnē, uz kuru var sūtīt arī ziņojumus no “Twitter”.

Visās 27 ES dalībvalstīs šā gada 4.-7. jūnijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās ievēlēs 736 deputātus.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites